Diskusijos : 50'ųjų, 60'ųjų bei 70'ųjų metų baldai...

Šioje temoje diskutuojama apie antikvarinius daiktus, turimos kolekcijos, užduodami klausimai ir etc.
Forumo taisyklės
Tema skirta tik diskusijoms.

Komerciniai skelbimai keliami čia: http://www.oldtimers.lt/viewforum.php?f=56
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Diskusijos : 50'ųjų, 60'ųjų bei 70'ųjų metų baldai...

Standartinė Lukas. »

Sveiki forumiečiai, norėčiau pasidomėti, padiskutuoti su jumis apie 5'o, 6'o bei 7'o dešimtmečių baldus. Kiek teko žiurėti minėto laikmečio filmus, juose matyti baldai man paliko didelį įspūdį. Baldai patiko man savo dizainu, paprastumu, elegantiškumu. Beje, labai nustebino tai, jog toks dizainas vyravo netik tuometiniame vakarų pasaulyje, bet ir SSRS.

Kodėl domiuosi? Na šis dizainas man labai patinka ir su šeima ruošiamės neužilgo kraustytis į kitą vietą, tad savo būsimą kambarį norečiau papuošti butent tokiais baldais.

Ketinu pirkti nenaujus baldus, paskui juos susitvarkyti. Manau jog taip turėtų būti geriau, nei perkant panašius naujus baldus, nes sutaupysiu šiektiek pinigų.

Pačio kambario filosofija turėtų būti maždaug tokia "mažiau-geriau".

Iš jūsų norėčiau sužinoti, gal žinote konkrečių vietų Lietuvoje ar netoli jos, kur galėčiau kažką tokio įsigyti? Taip pat būtų labai gerai, jei patys kažką pasiūlytumėte, čia temoje, ar PM, tik iškart perspėju, jog iškart ir greit nieko nepirksiu, kadangi noriu susikurti geriausią variantą sau. Domina: Sofos, foteliai, stalai, spintelės (pastatomos ir kabinamos), Įvairi to laikmečio technika, pvz. patefonai, šviestuvai ir pan. , aksesuarai, kaip pvz. laikrodžiai vazelės, karnizai, užuolaidos ar pan. Taip pat noriu pridurti, jog domina baldai tiek, iš vakarų pasaulio, tiek iš Sovietų, na žodžiu, domina viskas. Būklė nėra labai svarbi.

Kad jums būtų lengviau suprasti, štai pora nuorodų iš youtube ir paveikslėliai su dominančiais baldais.

http://www.youtube.com/watch?gl=US&hl=l ... jq5zRvVtcQ

http://www.youtube.com/watch?gl=US&hl=l ... 3he7PL6Ejk
Prikabinti failai
Kažkas tokio.
Kažkas tokio.
IMG_1298.jpg
Paskutinį kartą redagavo Lukas. 17 Spa 2011, 17:52, redaguota 1 kartą(us).
Vytas Motiejūnas
Naujokas
Naujokas
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 09 Sau 2011, 15:11
Miestas: Vilnius

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Vytas Motiejūnas »

Aš kaip architektas, čia ne į temą papostringausiu. Visų pirma - sveikinu už iniciatyvą ir linkiu sėkmės. Tik noriu priminti, kad neužtenka rasti baldus iš to paties laikotarpio ir sutempti į vieną patalpą - tai prilygtų kaip kad sieną ištapetuoti gerais paveikslais - vaizdas bus ne koks, o paveikslai sugadinti. pats mielai naudoju "senienas" kaip akcentus savo darbuose - minimalistinėje šaltoje kubistinėje griežtų formų aplinkoje puikiai įsipaišo koks 401 šilelis, ar senoji vef spidola, padėta ant Jūsų nuotraukose parodytos komodos ir iš apšviesta sovietiniu pastatomu toršeru. bet jei turite norą visą būstą apstatyti "tuo, ką radote" iš tų laikų - tai veikiau bus sandėliavimas, o ne išeksponavimas, ar konversija pritaikant daiktus šioms dienoms. kitas (žymiai sunkesnis) kelias - atkurti to meto interjerą - t.y. atrinkinėti tarpusavyje derančius daiktus, baldus, šviestuvus, dekoro elementus - bet tai reiškia, kad iš 20-ies rastų kėdžių ir stalų - jūs atrinksite tik du tarpusavy derančius daiktus. O kur rasti - nežinau, kaip Jūsų mieste, bet Vilniuje, asmeniškai aš iškabinčiau lapelius prie kiekvieno seno blokinio Žirmūnų, šeškinės namo įėjimo su keliomis nuotraukomis ( kaip maždaug atrodo tai, ko ieškote ) .. ir tikrai atsirastų anūkų, norinčių atsikratyti senelių daiktais : ))
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Lukas. »

Vytas Motiejūnas rašė:Aš kaip architektas, čia ne į temą papostringausiu. Visų pirma - sveikinu už iniciatyvą ir linkiu sėkmės. Tik noriu priminti, kad neužtenka rasti baldus iš to paties laikotarpio ir sutempti į vieną patalpą - tai prilygtų kaip kad sieną ištapetuoti gerais paveikslais - vaizdas bus ne koks, o paveikslai sugadinti. pats mielai naudoju "senienas" kaip akcentus savo darbuose - minimalistinėje šaltoje kubistinėje griežtų formų aplinkoje puikiai įsipaišo koks 401 šilelis, ar senoji vef spidola, padėta ant Jūsų nuotraukose parodytos komodos ir iš apšviesta sovietiniu pastatomu toršeru. bet jei turite norą visą būstą apstatyti "tuo, ką radote" iš tų laikų - tai veikiau bus sandėliavimas, o ne išeksponavimas, ar konversija pritaikant daiktus šioms dienoms. kitas (žymiai sunkesnis) kelias - atkurti to meto interjerą - t.y. atrinkinėti tarpusavyje derančius daiktus, baldus, šviestuvus, dekoro elementus - bet tai reiškia, kad iš 20-ies rastų kėdžių ir stalų - jūs atrinksite tik du tarpusavy derančius daiktus. O kur rasti - nežinau, kaip Jūsų mieste, bet Vilniuje, asmeniškai aš iškabinčiau lapelius prie kiekvieno seno blokinio Žirmūnų, šeškinės namo įėjimo su keliomis nuotraukomis ( kaip maždaug atrodo tai, ko ieškote ) .. ir tikrai atsirastų anūkų, norinčių atsikratyti senelių daiktais : ))


Kolega, ačiū už pastabas. Tik turbūt neatidžiai perskaitėte ką parašiau. :-) kambaryje aš neketinu atidaryti to meto daiktų muziejaus ar sandelio, o butent noriu pasidaryt tobulą kambarį, kaip kad Jūs sakėt "atkurti to meto interjerą" , atsirinkti tuos 2 daiktus iš 20 savo kambario visumai. :wink: Kaip jau ankstesniame post'e minėjau "mažiau=geriau", tokia kambario filosofija, kitaip sakant minimalizmas.

Beje, labai gera ideja su lapeliais, dėkingas. :wink:
Vartotojo avataras
Ikarus280
sendaikčių ekspertas
sendaikčių ekspertas
Pranešimai: 663
Užsiregistravo: 12 Spa 2010, 18:00
Miestas: Kleboniškis
Susisiekti:

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Ikarus280 »

manau bus įdomu pažiurėt, vaizdai iš mano gyvenimo:
'70ųjų kilimas ir fotelis
po foteliu čemodanas, 1970metų gegužės mėn.
ant fotelio '60ųjų švarkas , kurį pats nešioju, jam joks šiuolaikinis neprilygsta pagal kokybę
šalia fotelio ventiliatorius 1978 metų, dabar jis gelbėja nuo karščio :D
už ventiliatoriaus kolonėlė Radiotechnika S90 1982 metų
ant kolonėlės stiprintuvas Odisei-003-stereo 1979 metų
ant stiprintuvo šviestuvas 1976 metų
kairėje šalia fotelio šiukšlių kibiras '70-'80ųjų

visi daiktai tik iš Sovietų sajungos, importinių nerenku
Prikabinti failai
6500s_cam_0477.jpg
Paskutinį kartą redagavo Ikarus280 09 Bir 2011, 21:15, redaguota 2 kartą(us).
virgas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2131
Užsiregistravo: 12 Rgs 2004, 09:52
Miestas: Alytus

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė virgas »

Lukai, maloniai rekomenduoju pradėt interjero komplektavimą nuo šio puikaus, jūsų mėgstamo laikotarpio sieninio šviestuvo. Nepaprastai estetiškas ir malonus akiai, šviečiantis švelnia, žalsva šviesa, tikras laikmečio perliukas ir atitinkamo interjero akcentas. Atnaujintas techniškai ir sutvarkyta išore, iškart tinkamas naudojimui. Maloniai prašom:
Prikabinti failai
IMG_4107.JPG
Vartotojo avataras
tadas1991
moderatorius
moderatorius
Pranešimai: 2067
Užsiregistravo: 15 Lap 2006, 20:03
Miestas: Kaunas

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė tadas1991 »

Dr., jau užtikot verslo gyslelę? :-)
Vartotojo avataras
Ikarus280
sendaikčių ekspertas
sendaikčių ekspertas
Pranešimai: 663
Užsiregistravo: 12 Spa 2010, 18:00
Miestas: Kleboniškis
Susisiekti:

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Ikarus280 »

dar biški bet čia jau ir '50ųjų daiktų yra
Prikabinti failai
6500s_cam_0478.jpg
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Lukas. »

Ikarus280 rašė:manau bus įdomu pažiurėt, vaizdai iš mano gyvenimo:
'70ųjų kilimas ir fotelis
po foteliu čemodanas, 1970metų gegužės mėn.
ant fotelio '60ųjų švarkas , kurį pats nešioju, jam joks šiuolaikinis neprilygsta pagal kokybę
šalia fotelio ventiliatorius 1978 metų, dabar jis gelbėja nuo karščio :D
už ventiliatoriaus kolonėlė Radiotechnika S90 1982 metų
ant kolonėlės stiprintuvas Odisei-003-stereo 1979 metų
ant stiprintuvo šviestuvas 1976 metų
kairėje šalia fotelio šiukšlių kibiras '70-'80ųjų

visi daiktai tik iš Sovietų sajungos, importinių nerenku


Wow, koks oldschool'as, kolega :puiku: . Na tik jūs neįsižeiskite, bet man asmeniškai kažkaip nesiriša visuma. Aišku, jūsų kambarys - jūs ponas, jei jums taip patogu tai ir puiku. :-) Bet labai puiku, jog parodėte savo kampelį, laukiu ir kitu forumiečių kambarių. :wink:
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Lukas. »

virgas rašė:Lukai, maloniai rekomenduoju pradėt interjero komplektavimą nuo šio puikaus, jūsų mėgstamo laikotarpio sieninio šviestuvo. Nepaprastai estetiškas ir malonus akiai, šviečiantis švelnia, žalsva šviesa, tikras laikmečio perliukas ir atitinkamo interjero akcentas. Atnaujintas techniškai ir sutvarkyta išore, iškart tinkamas naudojimui. Maloniai prašom:


Virgai, ačiū jums už pasiūlymą, butinai apsvarstysiu šio šviestuvo kandidatūrą, nors labai abejoju, jog jis man tiks. Ištikrųjų labai tikiu, jog pasiūlysite kažką tokio, kas man tikrai patiks. Beje, jūsų laikrodis bus puikus akcentas mano kambaryje.
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Re: 60'ųjų ir 70'ųjų baldai

Standartinė Lukas. »

Ikarus280 rašė:dar biški bet čia jau ir '50ųjų daiktų yra


Spintelė kad ir senesnė, bet labai sužavėjo. :!:
Skelbti atsakymą