Sveiki, apgailestaujame už laikinus nesklandumus, forumas yra atnaujinamas, kad veiktų geriau, saugiau ir paprasčiau.
Ačiū

„Lituanica“ modelio gamyba.

Skyrelis „Senovinės technikos modeliai“ yra skirtas diskusijoms apie senovinės technikos modelius, kurių originalui yra daugiau nei 30 metų. (1:43, 1:87, popieriniai modeliai ir pan.)

Moderatoriai: tadas1991, Moderatoriai

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

Na o šiandien, pagaliau gavau knygą P. Jurgėlos „Sparnuoti lietuviai Darius ir Girėnas“.
Ištikrųjų beveik visą vaizdinę informaciją turiu susirinkęs iš interneto, ir kt. bet vis vien, norėjau jau senai turėti nuosavą knygą apie Didvyrius. Knyga, kai baigsiu Lituanicą, tiesiog bus prie jos kaip manualas (žinynas) :D. Manau, juk jeigu darau istorinį modelį, tai turiu ir gana tiksliai žinoti apie jį istoriją. :) Nusprendžiau mokykloje, apie šią knygą šiais metais rašyti kalbą, 10-os klasės lietuvių kalbos įskaitai.

Taip pat, šiandien buvau pas aliuminio virintojus su vadovu. Tai jis paaiškino kaip reikia, ir virintojas privirino taip kai reikia. Virino kitas žmogus, nes ano nebuvo. Pinigų nebeėmė.
Prikabinti failai
Knyga.jpg
taip kaip ir reikejo.jpg
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
xecutioner
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 329
Užsiregistravo: 13 Vas 2011, 19:47
Miestas: kaunas
Susisiekti:

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė xecutioner »

gerai dirbi :D bet kodel man atrodo kad sita lituanica nuo zemes nepakils :D
'73 vaz 2101 1.2
'93 Мокик РМЗ-2.136 "Stella" (ieskau remo su tvarkingais dokumentais. kaunas)


http://public.fotki.com/FOOSE99/
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

xecutioner rašė:gerai dirbi :D bet kodel man atrodo kad sita lituanica nuo zemes nepakils :D


Ir kodėl gi tau taip atrodo? :?
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
xecutioner
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 329
Užsiregistravo: 13 Vas 2011, 19:47
Miestas: kaunas
Susisiekti:

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė xecutioner »

virginijus007 rašė:
xecutioner rašė:gerai dirbi :D bet kodel man atrodo kad sita lituanica nuo zemes nepakils :D


Ir kodėl gi tau taip atrodo? :?


labai jau sunkiai atrodo :D
'73 vaz 2101 1.2
'93 Мокик РМЗ-2.136 "Stella" (ieskau remo su tvarkingais dokumentais. kaunas)


http://public.fotki.com/FOOSE99/
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

xecutioner rašė:
virginijus007 rašė:
xecutioner rašė:gerai dirbi :D bet kodel man atrodo kad sita lituanica nuo zemes nepakils :D


Ir kodėl gi tau taip atrodo? :?


labai jau sunkiai atrodo :D


Hmm, bene moki sverti daiktus akimis, ir dar iš nuotraukų? :D Šiaip, prognozuojama variklio trauka bus ~6kg. Pats variklis sveria 2 kg. Vadovas, mano kad pati Lituanica svers kažkur 5-6 kg kai bus baigta, bet sako, jeigu tiek gausis, tai Lituanica galės kilti beveik stačiai :D
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
Vartotojo avataras
Raimis
ekspertas
ekspertas
Pranešimai: 8585
Užsiregistravo: 09 Vas 2004, 11:24
Miestas: Alytus

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė Raimis »

Kad pakils, tai man abejonių nekyla. Man tik neramu, kaip tokį objektą saugiai valdyti ir nutupdyti. Būtų labai gaila, jei subyrėtų į šipuliukus. :cry: :?
Forume rašome lietuviškai. :Lietuva: !!!
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

Raimis rašė:Kad pakils, tai man abejonių nekyla. Man tik neramu, kaip tokį objektą saugiai valdyti ir nutupdyti. Būtų labai gaila, jei subyrėtų į šipuliukus. :cry: :?


Na, aš tikrai žinau, kad pirmąjį kartą kylant, aš labiau drebėsiu, nei Lituaniocos variklis. Bet manau, kad suvaldysiu modelį. Vadovas turbūt stovės už manęs, kad jeigu kas.. Svarbiausia susirasti gerą pakilimo-nusileidimo taką, kad būtų geras oras su nedideliu vėjeliu ir svarbiausia, kad nebūtų arti didelių medžių, krūmų ir pan. geriausia lygūs laukai.
Šiaip Lituanica nebus mano pirmasis valdomas lėktuvas. Ji bus 4-tasis mano nuosavas pagamintas modelis ir mano pilotuojamas. Jeigu matėte antrajame video, tai Lituanicą „užkūriau“ pajungęs jos servo mechanizmus per savo trečiąjį modelį. Su juo aš einu visada paskraidyti kai nelyja, nesninga, ir kai per daug nedrasko medžių šakų vėjas. Mokausi, su juo kaip sakant. Žinoma, Lituanica už jį gerokai didesnė, bet kažkaip tai teks suvaldyti.
Prikabinti failai
Lektuvas.jpg
Lektuvas1.jpg
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

Sveiki,
Taigi praėjusį pirmadienį truputį aptūrėjau būrelyje nusivylimo ir nervų susigadinimo... Jau bučiau kūręs variklį, bet gaila, labai gaila.. Modifikuodamas CDI degimo holo detektoriaus daviklio tvirtinimą, norėdamas pabandyti, ar jau pakankamo dydžio skylutę pragręžiau iš kitos pusės atsargiai įkišau holo detektoriaus daviklio galiuką į tvirtinimo skylutę. Taip gražiai įlindo, galvojau kad taip pat gražiai ir išlįs, bet kurgi ten. Užstrigo kaip reikiant... Bandžiau ir taip ir anaip jį ištraukti.. Vėliau bandžiau ir tą tvirtinimą truputį įpjauti ir t.t. Žodžiu baigėsi tragiškai, kad nutraukiau detektoriaus daviklį.. Žinoma bandžiau lituoti, sulitavau su vadovo pagalba, bet pajungus detektorius nebeveikė. Matyt lituojant, tas detektoriaus daviklis (ten kiek žinau yra labai labai maža ritė) perkaito, arba patrūko koks laidelis, žodžiu... :ddg: Na, be klaidų manau niekas neapsieina, tad teks pirkti naują tą detektoriaus daviklį su laidu (ačiū Dievui, bent jų yra atskirai pirkti, atseit gendanti dalis - na sutinku su tuo :mrgreen:). Jis atrodo taip :arrow: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... t_014.html
Na, kadangi be sugadintos dalies neužkursiu variklio (kad ir kaip labai norėjau išgirsti, kaip jis riaumoja su nauju degimu :(), tad visą dėmesį sutelkiau į važiuoklės konstravimą. Gal kai atvės pyktis ant savęs kad sugadinau daviklį, susiskolinsiu iš ko nors jį, nes yra rodos keturi modeliai būrelyje, su vid. deg. varikliais, su šiais degimais. Gausiu skolintis, nes iš tos parduotuvės (http://www.hobbyking.com) detalės eina 24 dienas. Nenueisi po pamokų į Maximą ir nenusipirksi. :lol:
Prikabinti failai
holo daviklis.jpg
daviklio tvirtinimas.jpg
sulituotas.jpg
Paskutinį kartą redagavo virginijus007 22 Kov 2013, 23:47, redaguota 1 kartą(us).
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

Taigi, susikoncentravau į važiuoklę. Pirma pasidariau maketą iš putos. Kad pažiūrėti ar viskas gerai, ir jeigu kas, ką nors pakeisti. Kadangi viskas buvo gerai, tai iškarto pradėjau daryti formą, važiuoklės darymui ir stiklo audinio su epo. derva.
Prikabinti failai
Vaziuokles remas is putos.jpg
suklijuotas, apslifuotas remas.jpg
matuoju.jpg
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
Vartotojo avataras
virginijus007
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1237
Užsiregistravo: 11 Kov 2009, 12:12
Miestas: Mažeikiai

Re: „Lituanica“ modelio gamyba.

Standartinė virginijus007 »

Na, viskas atrodo gerai, vadovas neturėjo pretenzijų dėl pločio, aš neturėjau pretenzijų dėl išvaizdos, pradėjau daryti formą. Atsirinkau geresnę važiuoklės pusę, nes ji yra simetriška, ir pagal ją pradėjau daryti formą.
Prikabinti failai
Is galo.jpg
su sparnais.jpg
geresne puse.jpg
Nupirkčiau dalis šiai technikai (ar donorus):
Trabant 601; 600; 500
Volkswagen Passat B2 Syncro
Ford Transit MK1
Jawa 353;354
+37062436168
Skelbti atsakymą