Oldtimers forumas

Senovinių transporto priemonių gerbėjai
Dabar yra 2020 Bir 07 Sek, 5:38

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]Forumo taisyklės


I dalis. Bendrosios nuostatos
1) Forume būtina laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, bei bendrų etikos normų: neįžeidinėti diskusijų dalyvių, jų pomėgių ar transporto priemonių, būti sąžiningiems. Pagarbos pašnekovui laikymasis – esminis kultūringo bendravimo forume bruožas. Forumas yra skirtas išsilavinusiems ir kultūringiems žmonėms.
2) Forume netoleruojamas betikslis žinučių rašymas. Į tai įeina ir rašymas ne tam skirtose temose, tų pačių žinučių kartojimas, emocijų reiškimas, dviejų vartotojų viešas susirašinėjimas. Bet kokias pastabas dėl forumo taisyklių laikymosi turi teisę pateikti tik forumo moderatoriai.
3) Forumas yra skirtas senovinių transporto priemonių gerbėjams. Forume senovine laikoma tokia transporto priemonė, kuriai žinutės parašymo dieną yra suėję 30 ir daugiau metų. Diskusijos apie jaunesnes transporto priemones draudžiamos.
5) Iš kiekvienos naujai sukurtos temos pavadinimo turi būti suprantama temos (diskusijos, klausimo) esmė. (Teisingas temos pavadinimas – „GAZ 69 priekinis tiltas“, neteisingas temos pavadinimas – „Priekinis tiltas“.).
6) Visos forume pateikiamos nuotraukos turi būti pateikiamos naudojant failų prisegimą. Draudžiama įdėti nuotraukas, kurios užsikrauna iš kitų puslapių (funkcija "img").
7) Kiekvienas vartotojas, savo žinutėje prisegdamas failą, kartu patvirtina bei prisiima iš to išplaukiančią atsakomybę, kad failas pateikiamas nepažeidžiant kitų asmenų autorinių teisių. Visi ginčai dėl autorinių teisių yra sprendžiami teisme tarp autoriaus ir tariamai jo teises pažeidusio asmens. Forumas nėra teismas ir autorinių ginčų nenagrinėja.
9) Forume skatinamas bendravimas taisyklinga lietuvių kalba. Kitos tautybės forumiečiams leidžiami daliniai nukrypimai.

Plačiau: Visos taisyklėsNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 02 Ket, 16:58 
Atsijungęs
Naujokas
Naujokas

Užsiregistravo: 2016 Bir 05 Sek, 14:02
Pranešimai: 3
Sveiki,
Tokia situacija, turiu Uaz 469 su dizeliniu variklių, registracijos dokumente nėra nurodyta variklio numeris ir kuro rūšis. Klausimas, kaip su techninė apžiūra, ar nekils problemų? Jokios ekspertizės nedaryta, paskutinį kart techninė apžiūra varyta 2008, turiu dar seno tipo techninį taloną. Gal kas neseniai yra susidūrę su tokia situacija.
Ačiū už atsakymą.


Dalintis: Dalintis Facebook
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 02 Ket, 18:12 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2008 Geg 31 Šeš, 23:23
Pranešimai: 195
Jei TA jau ejo ir ten buvo fiksuota, kad kuro rūšis yra benzinas, bus blogai


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 02 Ket, 19:57 
Atsijungęs
Naujokas
Naujokas

Užsiregistravo: 2016 Bir 05 Sek, 14:02
Pranešimai: 3
Pasiklausiau tech darbuotojo, žiūrėjo sistemoje kas buvo rašyta paskutinį kartą varant technikine (jei būti dyzelis tai jokiu problemų, bet) duomenų apie kuro rūšį nenurodyta, bet pats atsisako praleist ir siūlo bandyt važiuoti į kitą rajoną. Gal pasiseks, gal ne. Pabandysiu. Bet jei nepasiseks, kas paprasčiau, ekspertizė ar dėti originalų variklį? Daug laiko praleista prie šito projekto, kažkaip reikia pabaigti.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 03 Pen, 6:22 
Atsijungęs
moderatorius
moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Lap 15 Tre, 21:03
Pranešimai: 2036
Miestas: Kaunas
Tik nepadaryk klaidos ir nenuvažiuok į techninę apžiūrą nepasiruošęs iš anksto, kad būtų viskas ok. Nes jei gausi kortelę, t.y. baltą lapą su įrašu "pakeistas variklis" arba "pakeista kuro rūšis", tai bus mirties nuosprendis.
Variklio keitimas galimas, bet jei labai skiriasi galia arba darbinis tūris, reikia ekspertizės. Jei nesutampa tvirtinimo taškai ir pagalvės, taip pat.
Kuro rūšies šiaip jau gan seniai išvis nebeįmanoma keisti, nes deklaruojama, kad šiuolaikiniams automobiliams tai yra per daug sudėtinga, kad būtų saugu. Jeigu gausi leidimą iš VKTI ar tai LTSA registruoti, tik tuomet Regitra sutiks įrašyti kuro rūšį dyzelinas.
Arba jeigu gausi sportinį pasą, kaip automobiliui, ruoštam bekelės varžyboms. Bet tokiu atveju ten turi atitikti ir tam tikrus saugumo reikalavimus sportui, kurie gan griežti, ir juos tikrina bei sportinį pasą išduoda berods LASF.
Aš daryčiau taip. Pradžioj, kadangi turi mašinos techninį pasą be kuro rūšies, tai reikia patikrinti, ar tų duomenų neturi Regitra ar techninių apžiūrų įmonių asociacija. Su techniniu pasu gali prisijungti VTA.LT ir pasižiūrėti kažkiek duomenų apie savo mašiną ir jos praeitų TA istoriją. Duomenys ten kaupiami nuo 2006tų, bet iš esmės iki kokių 2012tų dar nieko labai nerodo. Bet kuro rūšį ten paprastai rodo.
Tada Regitros transporto priemonių elektroninė registravimo sistema e.ketris. Ten prisijungti gali reikėti savininko elektroninės bankininkystės arba elektroninio parašo. Jei savininkas koks senolis ir neturi arba nebeturi kontakto su savininku, nes jį pvz nusipirkai, tai valdomų TP duomenis gali gauti gyvai Regitroje, bet šiuo metu negali, nes karantinas.

Tuo atveju, jei jokiuose dokumentuose ar informacijos šaltiniuose išvis nėra įrašyta, kad turėtų būti benzinas, ir jokio kodo, darbinio tūrio ir panašiai, tai gal net variantas apsimesti šlanga ir deklaruoti, kad tokį jau nupirkai, o variklis buvo pakeistas dar prieš pirmąkart įregistruojant Lietuvos Respublikoje (jei iš sovietų sąjungos), todėl ir dokumentuose nenurodytas kuro tipas. Gal tokiu atveju išeitų kažką sutvarkyti.
Bet šiaip, jūs pabandykit paskambinti į Regitrą bendruoju informacijos numeriu, arba nueiti gyvai, kai atsidarys padaliniai, ir pasikonsultuoti. Jeigu jums įrašys į kuro rūšį dyzeliną, tai turėtų tiek tos bėdos ir būti.

Kaip dokumentas, kažką įrodantis (arba bent jau parodantis), galėtų labai gerai sueiti ir kokia nors sena kortelė techninės apžiūros, jei jose rašydavo kažką apie išmetimo testą. Dyzeliams tikrindavo visada dūmingumą, o benzinams CO ir CH. Senais laikais dyzelių negazuodavo iki ribotuvo, tikrindavo prie 2000aps/min, o benzinus tikrindavo manrods tik ant laisvų, o ir matavimo vienetai labai skiriasi. Aišku, 2008tais dar būdavo ne žalias lapas A4 formato, o mažas lapeliukas, kad galioja, ir prie to lapeliuko rūžavas lapas su sužymetais ranka trūkumais, užbrauktom varnelėm. Ten būdavo ir žibintų aukščiai, ir stabdžių jėgos, tik nepamenu, ar būdavo išmetimo parametrai. Jei tokie lapai būtų kažkur prieinami, galimai pas savininką, galimai iš valstybės pusės kokiame nors archyve (jei buvo archyvuojama netyčiomis), tai manau labai praverstų. Regitroj irgi dirba žmonės. Nors dabar viskas ir keičiasi į vakarietišką pusę, bet vistiek ten žmonės ir su jais žmogiškai kalbėtis galima. Kai kalba vyksta ne apie šiuolaikinius automobilius, ten irgi yra tam tikros išlygos taikomos. Aš esu užregistravęs sovietinį motorolerį, kai mano dokumentuose turimuose buvo rėmo numerio paskutinis skaičius 8, o ant rėmo muštas nedamuštas, bet daug panašiau į 0. Žmogus suprato reikalą, kad tikrai nesu apgavikas ar vagis, o elementariai arba kleimas susidėvėjęs buvo, arba ranka kažkas neteisingai skaičių į tech.pasą sovietską įrašė. Kadangi dokumento pirmenybė, tai turėjo perrašyti ir į naują su 8. O man liepė susirasti galimybė tą skaičiuką kažkaip kokybiškai be klastojimų žymių pasitaisyti, kad būtų ne kažkoks neįskaitomas, o aiškus 8netas.

Žodžiu, laviruokit, domekitės. Pradžioj visur siūlau klausinėtis ir domėtis nepasakojant apie konkrečią situaciją, dėl ko yra problema, arba jei pasakojat, tai nepateikiant dokumentų, t.y. hipotetiškai.

Nu arba kitas kelias senoviškas. Dar yra tikrai vietų. Kaina paprastai būna 50-100eur. Paskutinįkart mokėjau 2017tais metais, tada kainavo 70eur. Bet po dviejų metų vėl reikės mokėt. Tai neverta. Geriau susistvarkyt. Ten irgi mokėjau tik dėl to, kad reikėjo važiuot, o buvo suodžių filtro bakelis supjaustytas ir suvirintas šlykščiai buvusių savininkų. Per tą laiką buvo sutvarkyta viskas gražiai ir 2019tais jau savo eiga be jokių pakišų.
Labai gali būti, kad tas UAZikas taip visada ir ėjo, jei ne jūs prieš tai savininkas buvot.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 03 Pen, 10:35 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2014 Sau 31 Pen, 15:49
Pranešimai: 854
Miestas: Šilutė
Kaip ir minėjo, mėginti reikia visus galimus variantus.
Bet aš į tai žiūriu šiek tiek skeptiškiau. Jei dokumentuose nėra įrašyta kad dyzelis, tai vadinasi oficialiame dokumente to nėra , ar nebuvo tinkamai užfiksuota kaip pakeitimo. Ir pakėlus kapotą turbūt aiškiai matosi kad kokio Ford ar MB variklis stovi. Ir kam ten bus įdomu jei pateiksime tarkim 2008 metų dujų išmetimo parodymus, kas tai apsiims naudoti kaip už pagrindą daryti naujam pakeitimo įrašui? Jei dokumente nėra iš vis kuro rūšies įrašo tai savaime aišku kad gamykla šį modelį leido tik su vienu benzininiu varikliu - tai matosi wikipedijoje ir manau gamintojo sertifikatuose .


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Techninė apžiūra
StandartinėParašytas: 2020 Bal 03 Pen, 13:09 
Atsijungęs
Naujokas
Naujokas

Užsiregistravo: 2016 Bir 05 Sek, 14:02
Pranešimai: 3
Ačiū už išsamius atsakymus


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]   Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Techninė literatūra

forume Skelbimai

diesel

2

146

2020 Kov 11 Tre, 9:43

diesel Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Techninė literatūra

forume Skelbimai

Bonapartas

1

305

2019 Sau 11 Pen, 20:16

Bonapartas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Parduodu Techninė ekspertizė

forume Informacija apie atliekamus darbus

almago

1

771

2018 Spa 02 Ant, 8:55

almago Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Techninė guma 40mm PARDUOTA

forume Parduodu dalis ir kita

technika

2

831

2018 Gru 13 Ket, 23:10

technika Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Auto- moto, traktorių, sunkvežimių, kita techninė literatūra

[ Eiti į: 1 ... 18, 19, 20 ]

forume Skelbimai

interdailis

195

9356

2020 Bal 06 Pir, 13:18

interdailis Peržiūrėti naujausius pranešimusDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės sukurtos temos 
Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Eskorto/palydos K-750M

Vilmis555 » 2020 Bir 01 Pir, 23:05

Naujų pranešimų nėra dnep akumuliatorius

dregva07 » 2020 Geg 26 Ant, 12:50

Naujų pranešimų nėra Dnepr mt 10

dregva07 » 2020 Geg 14 Ket, 17:12

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų DKW SB???

Vilmis555 » 2020 Geg 06 Tre, 22:11

Naujų pranešimų nėra Kur rasti kalibruotų atraminių žiedų?

inkilas » 2020 Geg 06 Tre, 21:04

Naujų pranešimų nėra Traktoriukas KMZ012-variklis UD25. Reguliavimas?

mindaugasa » 2020 Geg 04 Pir, 22:21

Naujų pranešimų nėra Gesta variklis M-72

Jushke » 2020 Bal 25 Šeš, 19:49


1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės aktyvios temos 
Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Eskorto/palydos K-750M

[ Eiti į: 1, 2, 3 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Bir 06 Šeš, 19:40

egvis Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra dnep akumuliatorius

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Bir 03 Tre, 0:25

gedulis9 Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Dažnai kylantys klausimai apie motociklus „JAWA“

[ Eiti į: 1 ... 172, 173, 174 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Bir 02 Ant, 22:13

vitaliz Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Traktorius DT-20

[ Eiti į: 1 ... 72, 73, 74 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Geg 19 Ant, 10:37

nemeiksiukass Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Dnepr mt 10

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Geg 16 Šeš, 20:14

dauksas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Gėda

[ Eiti į: 1, 2 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Geg 14 Ket, 15:17

npn Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų DKW SB???

[ Eiti į: 1, 2 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Geg 11 Pir, 23:26

Vilmis555 Peržiūrėti naujausius pranešimusĮvairiais klausimais rašykite forumo administracijai į

Oldtimers administracija

Į viršų