Oldtimers forumas

Senovinių transporto priemonių gerbėjai
Dabar yra 2021 Bir 23 Tre, 8:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: KAG
StandartinėParašytas: 2006 Lap 28 Ant, 18:29 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Geg 31 Pir, 20:39
Pranešimai: 4206
Istorija
AUTOBUSAI IŠ KAUNO
Liucijus Suslavičius

Abreviatūra KAG šiandien Lietuvoje mažai kam ką ir besako.Tačiau gerus 50 metų ji reiškė vienintelę Lietuvoje įmonę, gaminusią autobusus bei specialius automobilius. Kauno autoremonto gamykla – tai iš jos pavadinimo pirmųjų raidžių ir sudaryta santrumpa KAG – turi pakankamai įdomią istoriją (ir priešistorę).
Pirmieji autobusų kėbulai ant amerikietiškų “Ford”, “Chevrolet”, “Autocar” ir kitokių dabar jau ir pamirštų markių važiuoklių “laikinojoje sostinėje” vietinių meistrų buvo pradėti gaminti dar trečiajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Pradžioje nedideli ir primityvūs, laikui bėgant, jie tapo modernesni ir su kiekvienu nauju modeliu vis komfortiškesni. Ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje Kaune jau važinėjo vagoninio tipo autobusai, pagaminti panaudojus vokiškas “Mercedes Benz O3750” važiuokles su dyzeliniais varikliais. Pagrindiniais kėbulų autobusams tiekėjais buvo “Amerikos lietuvių akcinės bendrovės”dirbtuvės Kęstučio gatvėje ir Šančiuose pastatyto naujo autobusų parko dirbtuvės. Pastarosios naujus vagoninio tipo kėbulus įsisavino 1939 metais.
Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, autobusų Lietuvoje praktiškai nebuvo likę. Keleivius vežiojo paskubomis žmonių gabenimui pritaikyti sunkvežimiai ir kažkiek suremontuotų besitraukiančių vokiečių pakelėse paliktų vermachto autobusų. Be to, tuomet buvo rengiamos “ekspedicijos” į okupuotą rytinę Vokietijos dalį bei Rytprūsius, iš kur pavyko atsigabenti ir suremontavus išleisti į maršrutus dar kažkiek autobusų. Po kelių metų, kai tik atsirado galimybė gauti naujas tarybines važiuokles, nacionalizuotuose ir pavadintuose Kauno autoremonto gamykla cechuose Kęstučio gatvėje vėl imta gaminti autobusus. Pirmieji pokario metais Kaune gaminti autobusai turėjo indeksą “L-1”. Tai buvo vietos specialistų perdirbtas Leningrade gaminto autobuso tuo pačiu pavadinimu modelis. Vagoninio tipo kėbulą su mediniu karkasu kauniečiai montavo ant sunkvežimio “ZiS-150” važiuoklės. “L-1” buvo kažkiek panašus į vėliau pasirodžiusį autobusą “ZiS- 155”, tačiau turėjo tik vienas duris ir kiek prisimenu, buvo ankštas, jame dvokė benzinu, be to į saloną išsikišęs karsto formos variklio gaubtas įkaisdavo tiek, kad prisilietus, galėjo nudeginti. Autobusai “L-1” važinėjo visuose didesniuose Lietuvos miestuose, o vėliau baigė tarnauti kaip tarnybiniai įvairių įmonių ar organizacijų autobusai.
Šeštojo dešimtmečio pradžioje, kai Vilniuje ėmė veikti dar viena autoremonto gamykla, “zisų” remontas buvo patikėtas jai, o KAG turėjo įsisavinti populiariausių tada “GAZ-51” kapitalinį remontą. Aišku, atitinkamai turėjo keistis ir gaminamo autobuso modelis. Taip Kaune, “neišradinėdami dviračio”, gana greit įsisavino Gorkyje sukonstruoto 19 sėdimų vietų kapotinės komponuotės autobuso “GZA-651” analogo gamybą. Tiesa, technologinės kauniečių galimybės buvo mažesnės, nei Gorkyje, tad “KAG-1” gavęs autobusas skyrėsi nuo prototipo labiau kampuotomis kėbulo linijomis, kitokios formos galine kėbulo dalimi. Joje nebuvo durų, kaip prototipe, o tik stačiakampis liukas, skirtas neštuvams į saloną įkelti, jei autobusas karo atveju būtų paverstas sanitariniu.Virš liuko kauniečiai įrengė du nedidelius stačiakampius langelius. Autobuso šoniniai langai- nuleidžiami žemyn. Duris į saloną, buvusiais dešinėje, iš savo vietas darinėjo vairuotojas pasukamos apie vertikalią ašį rankenos ir svirčių sistemos pagalba. Konduktorė – tada visuose autobusuose dirbo konduktorės – sėdėjo šalia durų ant skersai salono pasuktos kėdės ir, atplėšdama nuo kelių skirtingos spalvos ritinėlių, pardavinėjo keleiviams bilietus.
Iš miesto centro, kur gamybai plėsti nebuvo vietos, autobusų kėbulų gamyba palaipsniui buvo perkelta į naują cechą, pastatytą šalia autobusų parko. Buvo ir dar vienas patogumas – Šančiuose tiesiai į įmonės vartus atsiremiančia geležinkelio atšaka buvo galima iš Gorkio atgabentas ant geležinkelio platformų pakrautas “gazonų” važiuokles įridenti tiesiai į gamyklos teritoriją.”KAG-1” dirbo visuose šalies rajonuose, vežiodamas keleivius kaimo keliais, bet jų nevengė net ir sostinės autobusų parkas. O Kaune “kagai” ilgai aptarnavo vieną sudėtingiausių – 15-jį maršrutą iš Šančių į Aukštuosius Šančius, įveikdami stačias gatves. Per gamybos laiką “KAG-1” pasikeitė nežymiai – jei pirmųjų serijų autobusai turėjo lenktus priekinius šoninius langelius, kaip ir jo prototipas, tai vėliau kauniečiai pradėjo montuoti plokščius trapecijos formos stiklus.
Gamindama pasenusio tipo autobusą, gamykla rengėsi, kaip ir panašios gamyklos Rygoje, Tartu ir kituose TSRS miestuose, pereiti prie modernesnio vagoninio tipo autobuso gamybos. Konstruktorių grupei, šeštojo dešimtmečio viduryje sukūrusiai naują autobusą “KAG-3”, vadovavo inžinierius V.Paulavičius. Šis “kagas” atrodė kur kas moderniau, nei jo pirmtakas, bet jo konstrukcija visgi netoli tepažengė – ant prailgintos priekyje ir gale sunkvežimio “GAZ-51” važiuoklės gamykla uždėdavo sunkų karkasą, pagamintą iš uosio ir buko. Iš išorės jį apkaldavo skarda, o iš vidaus – daugiasluoksne tamsiai rudai lakuota aviacine fanera. Salone buvo 23 vietos sėdėti, dar 7 keleiviai galėjo važiuoti stati praėjime tarp sėdynių eilių. Vairuotojas sėdėjo šalia variklio, už jo nugaros buvo pertvara su dviem langais, skyrusi jį nuo salono. Bazinis autobuso variantas turėjo vienas sulankstomas salono duris, kurias atidarinėjo pneumatinis mechanizmas. Pirmaisiais gamybos metais “KAG-3” turėjo iš penkių plokščių stiklų sudėtą priekinį “panoraminį” stiklą, virš kurio buvo langeliai maršrutui nurodyti, ir metaliniu tinkleliu aptrauktą televizoriaus ekraną savo forma primenantį falšradiatorių, papuoštą dviem siaurais blizgančiais moldingais ir užrašu “KAG” tarp jų. Vėliau kauniečiai pritaikė autobusui du lenktus stiklus nuo “PAZ- 652”, o pakeistos formos priekinė panelė dabar nebeturėjo gamyklos pavadinimo, bet net tris plačius moldingus.
Be bazinio varianto, gamykla netruko įsisavinti ir eilę modifikacijų:tarnybinį autobusą su į šoną atidaromomis durimis vietoje sulankstomų, autobusą miesto maršrutams su dviem šoninėmis durimis ir pakeistu salono išplanavimu bei specialios paskirties automobilius autobuso bazėje. Jų buvo gana daug modelių-krovinių furgonas “KAG-31 “, duonvežė “KAG-32 “, techninės pagalbos automobilis “KAG-33“, automobilis sprogdintojams “KAG-34“, buitinio aptarnavimo automobilis “KAG-317”. Vėliau imta gaminti keleivinis-krovininis autobusas pašto tarnybai ir kelių priežiūros automobilis. Pastarasis dėl savo margo nudažymo buvo pramintas “Kasperavičiaus cirku” pagal tuometinio atsakingo už kelių eksploataciją Vyriausios gamybinės autokelių valdybos viršininko pavaduotojo pavardę. Žodžiu, “kagai” dirbo visoje respublikoje pačiose įvairiausiose srityse ir net pasirodžius metalinius kėbulus turintiems “PAZ-652”, lietuviškų autobusų paklausa nesumažėjo. Kaip ne keista, jų populiarumui daugiausia įtakos turėjo…pasenusi konstrukcija ir gamybos technologija. Tuometinė planinė automobilių kapitalinio remonto sistema leido autobusų savininkams reguliariai keisti senus autobusų kėbulus visiškai naujais. Kai kurie “kagai” per savo “gyvenimą” sudėvėjo po 3-4 kėbulus! Aišku, egzistuojant chroniškam autobusų stygiui, kai šansų gauti naują autobusą buvo nedaug, įmonės, organizacijos, kolūkiai bevelyjo eksploatuoti “kagus”, kuriuos galėjo pilnai atnaujinti kas 4-5 metai, nei iš Rusijos gaunamus autobusus. Beje, medinė karkaso konstrukcija skatino autobusų iš Kauno tiekimą į Užkaukazės respublikas. Važinėjant nelygiais kalnų keliais, toks ganėtinai elastingas karkasas girgždėjo, persikreipdavo, bet nelūždavo, kaip metaliniai suvirinti ar kniedyti karkasai.
Autobusai “KAG-3” buvo ne tik tiekiami už Lietuvos ribų. Pagal “kago” brėžinius gaminti pirmieji autobusų “Černigov” ir “Kuban” modeliai, ir reikia pasakyti, kad jie atrodė kur kas dailiau, nei po to šiose gamyklose sukurti savi autobusai.
Kauno autoremonto gamyklos darbuotojai nemanė, kad medinis “KAG-3” yra viskas, ką jie sugeba pagaminti. Jau !957 metais grupė konstruktorių, kuriems vadovavo V.Pupeika, pradėjo ištisai metalinės konstrukcijos autobuso ant tos pat “GAZ-51” važiuoklės projektavimą. Po dviejų metų toks autobusas su panoraminiais priekiniais ir galiniais stiklais, įstiklintais stogo šlaitais, gavęs indeksą “KAG-4”, buvo parodytas Kaune, Ąžuolyne vykusioje tradicinėje žemės ūkio parodoje.Gamykla pagamino du keleivinius naujo modelio “kagus” ir vieną krovinių furgoną “KAG-41”. Pirmasis autobusas buvo perduotas į Kauno autobusų parką bandomajai eksploatacijai, kur gavo garažo numerį 274, gi kiti du automobiliai nukeliavo į Maskvą, ir keletą metų buvo demonstruojami liaudies ūkio pasiekimų parodoje šalia LTSR paviljono.
Šiandien sunku pasakyti kas sutrukdė pradėti naujo modelio autobusų gamybą – Maskvos biurokratai, neskyrę lėšų būtinam įmonės modernizavimui ar respublikos Automobilių transporto ir plentų ministerijos vadovybė, pabijojusi prarasti ministerijai svarbią autoremonto gamyklą. Juk pradėjus gaminti modernius autobusus, KAG galėjo pereiti sąjunginės automobilių pramonės ministerijos žinion, juolab kad septintojo dešimtmečio pradžioje gamykla iš Šančių persikėlė į naujus korpusus Aleksote, kur buvo galimybės tolimesnei plėtrai. O senojoje teritorijoje įsikūrė Kauno autobusų parko padaliniai.
Po eilės sunkių avarijų su “KAG”markės autobusais, kurių metu nukentėjo nemažai žmonių, jų gamyba buvo apribota, ilgainiui jie išnyko iš miestų ir rajonų autobusų parkų, bet ir toliau gana daug jų naudota tarnybiniams pervežimams, dalis autobusų remonto metu buvo perdirbti į specialius furgonus. Visiškai nauji autobusai praktiškai nebegaminti, kadangi GAZas pakeitė bazinį automobilį “GAZ-51”nauju, didesniu sunkvežimiu. Vis mažėjanti “kagų” gamyba galutinai baigėsi devintajame dešimtmetyje.
Šiandien Lietuvoje išlikę vos keliolika “kagų”, o važinėja gal du ar trys. Ir tik du saugomi kaip muziejaus eksponatai – Vievyje įsikūręs Kelių muziejus viename technikos angarų turi kelių remonto automobilį “KAG”, o paskutinis Autoremonto gamykloje pagamintas KAG-3 yra saugomas „Rieduvos“ klubo kolekcijoje.


Prikabinti failai:
KAG_1.jpg.jpeg
KAG_1.jpg.jpeg [ 62.97 KiB | Peržiūrėta 9313 kartus(ų) ]
KAG_3_1_serija.JPG.jpeg
KAG_3_1_serija.JPG.jpeg [ 57.32 KiB | Peržiūrėta 9313 kartus(ų) ]
KAG_3_Alytus.jpg.jpeg
KAG_3_Alytus.jpg.jpeg [ 57.87 KiB | Peržiūrėta 9313 kartus(ų) ]
Dalintis: Dalintis Facebook
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: KAG
StandartinėParašytas: 2006 Lap 28 Ant, 18:54 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Geg 31 Pir, 20:39
Pranešimai: 4206
nuotraukos


Prikabinti failai:
KAG_3_ir_PAZ_651.jpg
KAG_3_ir_PAZ_651.jpg [ 58.48 KiB | Peržiūrėta 9312 kartus(ų) ]
KAG_3_kelyje.jpg.jpeg
KAG_3_kelyje.jpg.jpeg [ 60.98 KiB | Peržiūrėta 9312 kartus(ų) ]
KAG_3_licenz._Turkest.JPG.jpeg
KAG_3_licenz._Turkest.JPG.jpeg [ 53.69 KiB | Peržiūrėta 9312 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: KAG
StandartinėParašytas: 2007 Vas 16 Pen, 20:24 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Geg 31 Pir, 20:39
Pranešimai: 4206
Vienas "KAG 3"2005m.spalio men.1d.rastas Estijoje Rakvere raj.:


Prikabinti failai:
thumb_309_IMGP9458.jpg
thumb_309_IMGP9458.jpg [ 20.04 KiB | Peržiūrėta 6403 kartus(ų) ]
thumb_431_IMG_4931.jpg
thumb_431_IMG_4931.jpg [ 23.13 KiB | Peržiūrėta 6403 kartus(ų) ]
thumb_549_IMGP9456.jpg
thumb_549_IMGP9456.jpg [ 19.28 KiB | Peržiūrėta 6403 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Vas 16 Pen, 21:37 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2005 Spa 26 Tre, 16:20
Pranešimai: 169
Žinau pora KAG'ų.Vienas pusiaukelėje tarp Juragių ir Garliavos,į žemę įaugęs.Buvau pas tą žmogelį užsukęs gal prieš pora metų klausiau ką planuoja daryti,tai sako "tegul gyvena",tik į gyvenimą tai ten nepanašu.O kitas Vilkaviškio rajone gražiai nudažytas,berods be ratų ir kaip suprantu naudojamas kaip vasarnamis arba sandėliukas,su šio savininku nekalbėjau.Vasarą gal reiks nulėkti.
KAG'o prie Garliavos nuotrauka yra skyrelyje "Klubai","Vilkaviškio senų vežimų klubas"


Paskutinį kartą redagavo Šūra 2007 Vas 28 Tre, 12:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Vas 16 Pen, 21:38 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Geg 31 Pir, 20:39
Pranešimai: 4206
Šūra rašė:
Žinau pora KAG'ų.Vienas pusiaukelėje tarp Juragių ir Garliavos,į žemę įaugęs.Buvau pas tą žmogelį užsukęs gal prieš pora metų klausiau ką planuoja daryti,tai sako "tegul gyvena",tik į gyvenimą tai ten nepanašu.O kitas Vilkaviškio rajone gražiai nudažytas,berods be ratų ir kaip suprantu naudojamas kaip vasarnamis arba sandėliukas,su šio savininku nekalbėjau.Vasarą gal reiks nulėkti.

Gal turi nuotraukas tu KAG'u?


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Vas 16 Pen, 21:43 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2005 Spa 26 Tre, 16:20
Pranešimai: 169
Deja neturiu.Tą prie Garliavos tai galėtų kas iš Kauniečių nulėkt ir nufotkint.O esantį Vilkaviškio raj.,tai vasaros pabaigoje nufotkinsiu,jei viskas gerai,anksčiau deja neišeis.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: KAG
StandartinėParašytas: 2007 Bal 03 Ant, 12:38 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2005 Rgp 22 Pir, 14:20
Pranešimai: 1217
Štai dar viena nuotrauka "iš natūros".


Prikabinti failai:
Resize mįslė.jpg
Resize mįslė.jpg [ 47.64 KiB | Peržiūrėta 6234 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: KAG
StandartinėParašytas: 2007 Bal 12 Ket, 21:54 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Geg 31 Pir, 20:39
Pranešimai: 4206
1961m .Pries isvykstant is Vilniaus i Daugus


Prikabinti failai:
Vilnius Daugai.jpg
Vilnius Daugai.jpg [ 42.95 KiB | Peržiūrėta 6766 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007 Geg 19 Šeš, 20:51 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2007 Geg 01 Ant, 13:06
Pranešimai: 31
Miestas: Kaunas
Viena Kauno mokykla ketvirtadieni aukcione pardavines KAG'a. Dabar labai neturiu laiko,nes egzaminai, bet jeigu niekas negalesit, tai galiu nuvaziuoti padaryti foto, bijau, kad gali neatsirasti rimtas pirkejas, o gali nupirkti "metalistai", kad taip neatsitiktu, bandysim su tevu gelbeti.. Jei yra norinciu apziureti ir isigyti si eksponata rasykit pm ar telefonu 868494937, bandysiu pagelbeti..


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Straipsniai
StandartinėParašytas: 2007 Lie 05 Ket, 10:18 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007 Bal 20 Pen, 10:29
Pranešimai: 954
Labai netikėtai aptikau Elektrėnų savivaldybės ribose.


Prikabinti failai:
KAG a.JPG
KAG a.JPG [ 47.57 KiB | Peržiūrėta 6653 kartus(ų) ]
KAG b.JPG
KAG b.JPG [ 73.68 KiB | Peržiūrėta 6653 kartus(ų) ]
darbo vieta.JPG
darbo vieta.JPG [ 58.57 KiB | Peržiūrėta 6653 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės sukurtos temos 
Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Kolekcininkai ryja seilę

kęstutis » 2021 Sau 25 Pir, 1:06

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Knyga "Viešasis transportas Marijampolės krašte"

Paviekšniai » 2019 Rgs 26 Ket, 1:51

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų IŽ-50

Fon » 2019 Spa 09 Tre, 19:34

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Savamokslio meistro kūriniai: nuo pikapo iki traktorių

Paviekšniai » 2019 Rgs 15 Sek, 21:35

Naujų pranešimų nėra Senas transportas

kęstutis » 2018 Bal 21 Šeš, 12:09

Naujų pranešimų nėra Pedalais minamų mašinėlių mokymai CCCP (dokumentika)

Rapka » 2017 Spa 25 Tre, 8:45

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Pigu palyginus ir idomu

evris » 2017 Spa 19 Ket, 23:57


1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės aktyvios temos 
Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Kolekcininkai ryja seilę

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2021 Sau 26 Ant, 13:42

Direktorius Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Knyga "Viešasis transportas Marijampolės krašte"

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2020 Vas 21 Pen, 17:01

Algimantas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų IŽ-50

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2019 Spa 10 Ket, 19:14

Fon Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Savamokslio meistro kūriniai: nuo pikapo iki traktorių

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2019 Rgs 15 Sek, 21:35

Paviekšniai Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Švediški kariniai dviračiai

[ Eiti į: 1, 2, 3, 4 ]

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2019 Geg 07 Ant, 7:18

pabllo Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Kelionė su JAWA 350/360 į Italiją 2017

[ Eiti į: 1, 2, 3 ]

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2019 Sau 25 Pen, 9:59

Raimis Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų KAG

[ Eiti į: 1 ... 5, 6, 7 ]

forume Straipsniai / Fotoreportažai / Dokumentinė medžiaga

Paskutinis pranešimas:

2018 Gru 28 Pen, 16:26

Paviekšniai Peržiūrėti naujausius pranešimusĮvairiais klausimais rašykite forumo administracijai į

Oldtimers administracija

Į viršų