Puslapis 15

Suvirinimas

Parašytas: 08 Kov 2004, 14:17
Sergejus
Eigu ka kas duomina apie suvirinima ivaireis budais:MMA/MIG/TIG budais, galite klausti - atsakisiu.

Parašytas: 08 Kov 2004, 15:16
viktoras
Viskas labai domina.... gal smulkiau galima... pvz. kuo MIG nuo TIG skiriasi? Kox maximalus amperazas turetu buti kokiai skardai? vnz. trumpas ivadas i visa ta reikala...

Parašytas: 08 Kov 2004, 15:19
Sergejus
MIG - tai suvirinimas pusautomaciu.
TIG - argono aplinkoj.
O del tokiu daliku koks amperazas, kokia skarda ir t.t. Apibudink konkreciai ka tu noru virinti, kadangi juodas-nerudijantis ar pvz. varys visur skirtingas amperazas.

Parašytas: 08 Kov 2004, 15:58
viktoras
jei gali tai apibudink + ir - dujines, elektrodines ir pusautomacio... elektrodine kiek zinau buna nuolatines ir kintamosios sroves.... ar labai skiriasi?

Parašytas: 09 Kov 2004, 08:00
Sergejus
Viktorai-tu prasai manes vos ne visos technologijos suvirinimo, aisku eigu nori virinti masina tai pigiausias ir greiciausias budas tai pusautomatis.Jis maziau ikaitina metala ir pats procesas greitas.Eigu kalbam apie dujini tai bet kokios dujos labai stipriai ikaitina metala ir ji deformuoja ( nesvarbu ar tai propanas kuris duoda apie 1800C ar acetilenas kuris duoda apie 3200C).
Yra dar gana geras,bet brangus suvirinimas< tai TIG suvirinimas argono aplinkoj.As savo praktikoi dar nesu mates kad kas nors tokiu budu virintu automobilius, bet is teorijos zinau kad tai butu daug geriau ir kokybiskiau.

Parašytas: 09 Kov 2004, 09:23
minde
Ar įmanoma bent patenkinamai virinti skardas elektrodais, ar geriau neprasidėt? Kiek bandžiau - 3 mm elektrodai iškart pradegina skylę, o su 2-2,5 - nemoku - kai prilimpa, neina nulaužt, linksta. Ką duoda nuolatinė srovė? Gal pabandyt kokius diodus nusipirkt?

Parašytas: 09 Kov 2004, 09:41
Sergejus
minde rašė:Ar įmanoma bent patenkinamai virinti skardas elektrodais, ar geriau neprasidėt? Kiek bandžiau - 3 mm elektrodai iškart pradegina skylę, o su 2-2,5 - nemoku - kai prilimpa, neina nulaužt, linksta. Ką duoda nuolatinė srovė? Gal pabandyt kokius diodus nusipirkt?

Su elektrodais netgi su 1.6mm skardos NESUVIRINSI, nebent prikleckinsi, bet jokios kokybes ir t.t.
"Ką duoda nuolatinė srovė?" - sakykim taip nuolatine srove tai profi darbams, kintama tai hoby.Bet yra ir tokiu dalyku pvz. kaip:kai kuriems elektrodams reikalinga ~srove, kitiems + ar - ant elektrodo.P.S. dabar kalba eina apie suvirinima elektrodais.
"Gal pabandyt kokius diodus nusipirkt?" Yra fizikos teorijos kurios nepalauzti.Ivairios suvirinimo amplitudos ir harakteristikos,voltazo ir amperazo sutapimas ir t.t.Savarankiskai padaryti kas ko rimto-nieko nesigaus.(aisku yra zmoniu kurie tai sugeba, bet ju nedaug)

Parašytas: 09 Kov 2004, 16:07
minde
> "Gal pabandyt kokius diodus nusipirkt?" Yra fizikos teorijos kurios nepalauzti.Ivairios suvirinimo amplitudos ir harakteristikos,voltazo ir amperazo sutapimas ir t.t.Savarankiskai padaryti kas ko rimto-nieko nesigaus.(aisku yra zmoniu kurie tai sugeba, bet ju nedaug)

Na tai tos harakteristikos turėtų išlikti tokios pačios, kaip ir buvo transformatoriaus - kiek apkrova įtampą sodina, tiek ir po išlyginimo sodinti turėtų. Prijungčiau tik tiltelį iš keturių diodų, kad nuolatinę srovę duotų. Ar, sakai, nieko nesigaus? Ar ten dar ir stabilizuota, na, nepulsuojanti srovė turi būti? Jeigu bandei - koks skirtumas tarp virinimo nuolatine ir kintama srove - ar apsimoka mest pinigus diodams?

Parašytas: 09 Kov 2004, 16:24
Sergejus
Neapsimoka :cry:

Parašytas: 09 Kov 2004, 16:29
BIGNAS
Sergejau domina suvirinimas argonu.. kaip ten viskas vyksta..