Oldtimers forumas

Senovinių transporto priemonių gerbėjai
Dabar yra 2020 Rgp 03 Pir, 23:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]Forumo taisyklės


I dalis. Bendrosios nuostatos
1) Forume būtina laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, bei bendrų etikos normų: neįžeidinėti diskusijų dalyvių, jų pomėgių ar transporto priemonių, būti sąžiningiems. Pagarbos pašnekovui laikymasis – esminis kultūringo bendravimo forume bruožas. Forumas yra skirtas išsilavinusiems ir kultūringiems žmonėms.
2) Forume netoleruojamas betikslis žinučių rašymas. Į tai įeina ir rašymas ne tam skirtose temose, tų pačių žinučių kartojimas, emocijų reiškimas, dviejų vartotojų viešas susirašinėjimas. Bet kokias pastabas dėl forumo taisyklių laikymosi turi teisę pateikti tik forumo moderatoriai.
3) Forumas yra skirtas senovinių transporto priemonių gerbėjams. Forume senovine laikoma tokia transporto priemonė, kuriai žinutės parašymo dieną yra suėję 30 ir daugiau metų. Diskusijos apie jaunesnes transporto priemones draudžiamos.
5) Iš kiekvienos naujai sukurtos temos pavadinimo turi būti suprantama temos (diskusijos, klausimo) esmė. (Teisingas temos pavadinimas – „GAZ 69 priekinis tiltas“, neteisingas temos pavadinimas – „Priekinis tiltas“.).
6) Visos forume pateikiamos nuotraukos turi būti pateikiamos naudojant failų prisegimą. Draudžiama įdėti nuotraukas, kurios užsikrauna iš kitų puslapių (funkcija "img").
7) Kiekvienas vartotojas, savo žinutėje prisegdamas failą, kartu patvirtina bei prisiima iš to išplaukiančią atsakomybę, kad failas pateikiamas nepažeidžiant kitų asmenų autorinių teisių. Visi ginčai dėl autorinių teisių yra sprendžiami teisme tarp autoriaus ir tariamai jo teises pažeidusio asmens. Forumas nėra teismas ir autorinių ginčų nenagrinėja.
9) Forume skatinamas bendravimas taisyklinga lietuvių kalba. Kitos tautybės forumiečiams leidžiami daliniai nukrypimai.

Plačiau: Visos taisyklėsNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Gėda
StandartinėParašytas: 2020 Lie 01 Tre, 7:22 
Atsijungęs
moderatorius
moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2006 Lap 15 Tre, 21:03
Pranešimai: 2054
Miestas: Kaunas
Ledūklis rašė:
Matau, temos pradžioje kilo tam tikrų klausimų ir neaiškumų, kurių taip ir nepaaiškino niekas. Pabandysiu kuo objektyviau paaiškint, nes su šiais klausimais dažnai susiduriam.

Registracija

Istorinis įvertinimas nesudaro pagrindo registruoti, jei dokumentų nėra. Istorinis vertinimas gali atitikti tik ekspertizę (pvz. jei dokumentai tarybiniai, atlikus istorinį vertinimą papildomai ekspertizės atlikti nereikia). Ir istorinė, ir paprasta ekspertizė kainuoja. Ką rinktis, jūsų reikalas.
Pasibaigus tiems 10 metų jūsų registracija niekur nedings. Mašina nebus išregistuojama, ji tik praras istorinį statusą. Kaip istorinis statusas bus pratęsiamas dar niekas negali pasakyt, nes 10 m. dar nepraėjo, bet, manau, labiausiai tikėtina, kad tai bus pkartotinė "ekspertų" apžiūra ir pakartotinis mokėjimas. Taigi, ko gero, kas 10 m. vertindami mašiną ir kas 5 m. eidami TA mokėsit tiek pinigų, kiek panašiai padalinus gautųsi kas 2 m. eiti normalią TA.
Tai įsivaizdavimas, kad sutaupysit pinigų ant TA tėra tik iliuzija. Nebent save nurašot ir manot kad ilgai negyvensit.

Rudi arba H numeriai

"Istorinių" numerių imti neprivaloma. Mašina gali turėt "istorinį statusą", bet numeriai gali likt paprasti.

"Kasdieninės reikmės" ir apribojimai

Įstatymiškai nėra apibrėžta, kas tai yra kasdieninė reikmė, taigi jokie apribojimai iš esmės neegzistuoja. Svarbu kaip tai paaiškinsit. Jei grynai pažodžiui, "naudojimas kasdien" reiškia 365 dienas per metus. Nevažiuokit vieną dieną per metus, ir tai jau nebus kasdieninė reikmė. O jei net ir važiuosit, dar nėra tokio registratoriaus kuris tai nustatys, todėl didelė tikimybė kad jūsų nepagaus :D

Tiek va trumpai apie kai kuriuos terminus. Visa kita yra labiau subjektyvu. Bet gal ir gerai ir visai įdomu, kad diskusijos vyksta. Reiškia esam dar gyvi, neabejingi ir turim vienokią ar kitokią nuomonę.

Man labai patinka, kaip gražiai dėstai mintis. Ir pačios mintys, argumentai. Atsimenu ir tą ginčą dėl Audi 80, buvo netgi smagu :)

Dėl TA mintis netgi savotiškai prajuokino. Ar tikrai kažkam aktualu sutaupyti pinigų senam automobiliui už techninės apžiūros atlikimo mokestį? Suprantu, kad gali būti taupomas laikas, kad rečiau reikia rūpintis. Rečiau beprasmiškai taisyti kažkokius tipinius gedimus, kur senom mašinom būna, kad sutaisai tik apžiūrai, o po mėnesio vėl nebeveikia, nes niekada gyvenime tam modeliui ten neveikė, kol nebuvo perdaryta, o žmogui labiau patinka originaliai. Suprantu, kad aplamai gali būti taupomos nervų ląstelės, kai reikia diskutuoti, kas tai mašinai priklauso ir kas nepriklauso, kai kontrolieriai apžiūrų centruose nelabai gaudosi arba tingi pasigilinti, arba nesilaiko tavo minėto "protingumo kriterijaus", pvz nori, kad 50ties metų senumo automobilyje būtų idealios būklės saugos diržų juostos arba kad valytuvas sustotų lango apačioje, jį išjungus bet kada, arba kad purškiant ant lango, kartu įsijungtų ir valytuvas. Būna ieško granatų apsaugų automobiliui, kuris jų niekada neturėjo. Arba kuriame iš gamyklos vienas jos galas užmautas ant pusašio, o kitas liečiasi (spaudžiasi) į obuolinį granatos korpusą, sako kad suplyšę. Arba kad žibintų trosinis aukščio reguliavimas neveikia.
Tie reikalavimai, arba bent jau dauguma jų istoriniams yra arba turėtų būti netaikomi. Tai yra argumentas.
Bet sutaupyti pinigų už TA mokestį? :)

Na, gerai :)

Dar labai sutinku su tavo mintimi, kad niekas niekur nedings ir niekas nieko neatims. Ir kad pas mus nuolat viskas keičiasi ir dar gerokai per anksti stresuoti dėl kažko, kas galbūt vyks po 10 metų. Geriau stresuoti dėl to, kas dabar vyksta už lango. Bet geriausia išvis kuo mažiau stresuoti dėl tokių dalykų. Čia ne šeima ar draugai, o tik daiktai.
Po 10 metų greičiausiai bus viskas kitaip, negu dabar tikimės ar manom, ypač šitoj srity. Gal išvis nebebus galima vairuoti pačiam gatvėje, nes važinės vien tik autonominiai automobiliai ir jie nesugebės efektyviai kartu su žmogumi dalyvaut tam pačiam eisme, nes žmogus nenuspėjamas ir apie savo ketinimus negali pranešti tiek stipriai iš anksto, kiek kompiuteris, bei susiderinti su kitais kompiuteriais centrinėje sistemoje, kad pvz nebereikėtų šviesoforų ir kitokio eismo reguliavimo. O gal tiesiog vidaus degimo varikliais varomi automobiliai bus uždrausti viešuose keliuose arba apkrauti tokiais mokesčiais, kad niekas jų nebenorės eksploatuoti, o tik eksponuoti. Bet, kaip nuosavybės, tikrai niekas neatims ir neuždraus naudoti privačiai. O jei bus galima važiuoti, tai bus galima ir su tokiu. Na, nebent vėl įvyks karinis perversmas ir bus vėl sunaikintas, pavogtas arba nacionalizuotas privatus turtas.


Dalintis: Dalintis Facebook
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Gėda
StandartinėParašytas: 2020 Lie 10 Pen, 9:54 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2007 Vas 05 Pir, 12:40
Pranešimai: 73
Miestas: Vilnius
Persiprašau už įsiterpimą ne laiku ir ne vietoje, gal galite įvardinti privalumus kodėl verta registruoti automobilį kaip istorinį? Gauname rudus numerius (išskirtinumas), techninė apžiūra kas 5 metus (asmeniškai man kyla abejonių ar čia pliusas), galimai pigesnis draudimas. Tiek žinau aš, anksčiau buvo kalbėta, kad bus nemokamas parkavimas, bet kiek ieškojau niekur to neradau. Ar kažką praleidau?


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Gėda
StandartinėParašytas: 2020 Lie 10 Pen, 17:10 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis

Užsiregistravo: 2007 Lap 11 Sek, 21:46
Pranešimai: 535
Miestas: Kaunas
Karkonazz rašė:
Persiprašau už įsiterpimą ne laiku ir ne vietoje, gal galite įvardinti privalumus kodėl verta registruoti automobilį kaip istorinį? Gauname rudus numerius (išskirtinumas), techninė apžiūra kas 5 metus (asmeniškai man kyla abejonių ar čia pliusas), galimai pigesnis draudimas. Tiek žinau aš, anksčiau buvo kalbėta, kad bus nemokamas parkavimas, bet kiek ieškojau niekur to neradau. Ar kažką praleidau?Rudų numerių jau deja nebėra. Suekonomino į "paprastus" su H raide. Dar nėra taršos mokesčio istoriniam jį perkant. Daugiau įskaitant tai ką pats paminėjote, ko gero, nėra. Esant dabartinėms sąlygoms kokie tie privalumai gali būti? Viskas visiems ir taip sąlyginai nemokama - miestų centrai atviri betkam, taršos mokestis tik perkant. Na tai privalumų išgauti galima nebent jei primokėtų už istorinius :) Tai čia jau skatinimas būtų, nebus taip. Bet ateityje, jei tapsime labiau civilizuoti (bent Kaune per paskutinius penkis metus kamščių susidarymas turbūt geometrine progresija padidėjo - reikia nereikia birbinam susėdę po vieną į auto po valandą kamštyje. Prie kažko tai nuves.) tas taršos mokestis pasidarys ir ne toks mažas ir ne toks vienkartinis, gal dar registracijos koks atsiras, į centrą neįvažiuosi ir pradės kitaip atrodyti tie istoriniai privalumai.
Kita vertus tai turėtų būti visų pirma garbės ženklas. Neįkainuojamas privalumas. Išsaugojai auto, jis puikios būklės. Įdėjai pastangų. Ir tai įrodo išduotas ekspertų numeris. Visus džiugina. Už tai gauni šiek tiek lengvatų.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Gėda
StandartinėParašytas: 2020 Lie 31 Pen, 20:36 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 24 Sek, 2:45
Pranešimai: 519
Miestas: Vilnius
Na va - turim ir naujienas:

https://www.15min.lt/gazas/naujiena/gat ... AHiDfFBbdg

Manau, kad tai blogiausia kas gali buti su auto vertinimu:(

_________________
http://www.retrofest.lt
http://www.primeadmin.lt
MOSKVICH 427 75'
GAZ 21 66',
GAZ 22 60'
VIATKA V150 58'


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės sukurtos temos 
Naujų pranešimų nėra Seni laminuoti pasai

Karkonazz » 2020 Lie 15 Tre, 10:35

Naujų pranešimų nėra IZ-56 bekontaktis degimas???

saratas » 2020 Lie 27 Pir, 21:22

Naujų pranešimų nėra VAZ 21011 skysciai

darius555 » 2020 Lie 26 Sek, 21:25

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų BSA pavarų dėžė

m105 » 2020 Lie 08 Tre, 14:12

Naujų pranešimų nėra GAZ21 co2 emisija

tukas » 2020 Bir 30 Ant, 16:41

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Klausimas apie priekinius sparnus

Karkonazz » 2020 Lie 02 Ket, 9:59

Naujų pranešimų nėra Izh jupiter 3 perdarymas į 12v

Diumonde » 2020 Bir 23 Ant, 11:27


1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės aktyvios temos 
Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Dažnai kylantys klausimai apie motociklus „JAWA“

[ Eiti į: 1 ... 172, 173, 174 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Rgp 03 Pir, 18:15

Rudge Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Gėda

[ Eiti į: 1, 2, 3, 4 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 31 Pen, 20:36

VERSLOVAS Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Seni laminuoti pasai

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 28 Ant, 11:50

Karkonazz Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra IZ-56 bekontaktis degimas???

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 27 Pir, 21:54

jarukas89 Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra VAZ 21011 skysciai

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 26 Sek, 21:25

darius555 Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Sovietinių opozitų skirtumai

[ Eiti į: 1 ... 88, 89, 90 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 24 Pen, 21:46

rimasnerimas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Posūkių žibintų spalva

[ Eiti į: 1, 2 ]

forume Bendros diskusijos

Paskutinis pranešimas:

2020 Lie 10 Pen, 22:15

Bamperis Peržiūrėti naujausius pranešimusĮvairiais klausimais rašykite forumo administracijai į

Oldtimers administracija

Į viršų