Jeigu susiduriate su problemomis ar neveikia funkcionalumas, praneškite administracijai.
Dėkojame už supratingumą.

Su VAZ 2101 į Graikiją

Čia diskutuojama apie viską kas susiję su senovinėmis transporto priemonėmis, išskyrus sritis kurios patenka į kitas forumo kategorijas.

Moderatoriai: Baronas, Moderatoriai

Forumo taisyklės
I dalis. Bendrosios nuostatos
1) Forume būtina laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, bei bendrų etikos normų: neįžeidinėti diskusijų dalyvių, jų pomėgių ar transporto priemonių, būti sąžiningiems. Pagarbos pašnekovui laikymasis – esminis kultūringo bendravimo forume bruožas. Forumas yra skirtas išsilavinusiems ir kultūringiems žmonėms.
2) Forume netoleruojamas betikslis žinučių rašymas. Į tai įeina ir rašymas ne tam skirtose temose, tų pačių žinučių kartojimas, emocijų reiškimas, dviejų vartotojų viešas susirašinėjimas. Bet kokias pastabas dėl forumo taisyklių laikymosi turi teisę pateikti tik forumo moderatoriai.
3) Forumas yra skirtas senovinių transporto priemonių gerbėjams. Forume senovine laikoma tokia transporto priemonė, kuriai žinutės parašymo dieną yra suėję 30 ir daugiau metų. Diskusijos apie jaunesnes transporto priemones draudžiamos.
5) Iš kiekvienos naujai sukurtos temos pavadinimo turi būti suprantama temos (diskusijos, klausimo) esmė. (Teisingas temos pavadinimas – „GAZ 69 priekinis tiltas“, neteisingas temos pavadinimas – „Priekinis tiltas“.).
6) Visos forume pateikiamos nuotraukos turi būti pateikiamos naudojant failų prisegimą. Draudžiama įdėti nuotraukas, kurios užsikrauna iš kitų puslapių (funkcija "img").
7) Kiekvienas vartotojas, savo žinutėje prisegdamas failą, kartu patvirtina bei prisiima iš to išplaukiančią atsakomybę, kad failas pateikiamas nepažeidžiant kitų asmenų autorinių teisių. Visi ginčai dėl autorinių teisių yra sprendžiami teisme tarp autoriaus ir tariamai jo teises pažeidusio asmens. Forumas nėra teismas ir autorinių ginčų nenagrinėja.
9) Forume skatinamas bendravimas taisyklinga lietuvių kalba. Kitos tautybės forumiečiams leidžiami daliniai nukrypimai.

Plačiau: Visos taisyklės
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

Dar nepradėjus temti mes pasiekėme Bulgarijos-Graikijos pasienį. Kelios mašinos elutėje, ir mes jau įvažinėjame į Graikiją! Su pasieniečiais pasisveikinu graikų kalba, jiems tai buvo netikėta, ir sukėlė šypseną:) jau tik įvažiavus į Graikiją apėmė didelis džiaugsmas, kad pagaliau po kelių dienų vairavimo seną automobilį pasiekėme tą tolimą šalį į kurią vykome atostogų:):):) (tikrai nežinojau vėliau paves ar nepaves technika, bet tikrai džiaugiausi jau atvažiavęs į Graikiją - tikslas pasiektas) aišku nuo sienos iki mūsų planuotos nakvynės vietos buvo likę apie 120 km. Važiuojame link jos. Atvykę iki planuoto viešbučio negauname laisvo kambario! Pas graikus sventės- ir viešbučiai apskritai kelias dienas užimti:( Tai prasidejo nakvynes paieskos kurios truko gal iki 24h , bet viskas gerai! randame laisvą viešbutuką tik vienai nakčiai, o tai jau buvo mums gerai:) sekancią dieną vėl prasidėjo gyvenamo ploto paieškos, ir aisku kas ieško - tas randa. Apsistojome netoliese didelio miesto Kavala ir čia gyvenome kelias dienas, aišku per tas dienas maudynės šiltoje jūroje, pasivaikščiojimai, šviežių vaisių valgymas, graikiško alučio gėrimas,pasivažinejimai automobiliu po apylinkes ir visas kitas gėris:)

Po kelių dienų tokio poilsio vykstame link Atėnų, važiuojant pamatau lietuviškais numeriais vilkiką! aplenkęs jį pypinau jam, bet jis nei pyptelėjo, nei šviesom pamirgėjo:( o racijos neturėjau. Per vieną dieną sėkmingai nuvažiuojame iki Atėnų ( apie 670km) Susirandame savo keltą, ir jau po kelių valandų laukimo mes jau keltu judame link Kretos salos. Aišku kelte varginanti naktis, nes miegot jame sunkiai sekėsi (kajuciu neturejome). Ankstų sekančios dienos rytą mes jau Kretos saloje. Tik išvažiavus is kelto matėme, kad gyvenimas čia virte verda nuo pat pat ryto. Nuo kelto iki sesers važiuot mums reikėjo gal apie dvidešimt kilometrų. Pas sesės gyvenome 6 dienas. Nebuvo nei vienos dienos kad nevažiuoutumėm savo kelioniniu automobiliu. Kasdien vaziuodavom tai i vieną miestelį tai i kitą. Kretos salą pravažiavome išilgai. Vien Kretos saloje mes nuvažiavome gerokai virs 900km



http://goo.gl/maps/iGdWy



Pačioje Graikijoje policijos teko matyt tik kelis kartus. Vietiniai prie zenklu STOP niekur nestoja,tai kad neisiskirciau is vietinių, važinejau taip pat nestodamas ten kur reikalauja zenklai. Saloje laaabai daug truristu kurie išsinuomavę transporto priemones važineja - ieško gražių vietų. O jie mane erzindavo, napavažiuodami normaliu greičiu, tai lenkdavau juos kaip ir vietiniai nežiurint ant asfalto ištisine linja - draudžianti lenkti ar ne. Aišku mano masiniukui trūko galios, tai ne tik Graikijoje, bet i kitose šalyse pradejus lenkti kokį automobilį neidavo greit įsibegėt, tai tekdavo gryžti atgal i savo vietą.


Laukite tęsinio:)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

Na tos kelios dienos saloje prabego laaaabai greit. Atejo laikas krautis daiktus ir pradet kelione atgal - kuri visada būna ilgesnė nei atvažiuojant, ir be abejones - liūdnesnė, nes jauti kad tavo atostogos jau baigesi, o tuo pačiu baigiasi ir vasara. Vėl keliames keltu link Atėnų, kuriame vėl aš ir mano žmona normaliai nepailsime, išvažiavę iš kelto ankstų rytą pasiekiame Atenus, vaziuojant didelio miesto gatvemis pamatau degalinę kurioje litras E95 merkes benzinas kainavo 1,62 euro Graikijoje čia jau pigiausias kiek teko matyt, tai be abejones aš užsuku pasipildyti degalų. Degalinėse dirba paslaugūs darbuotojai kurie užpilineja kurą, ne išimtis buvo ir ši. Darbuotojas paklausė kiek pilti - atsakiau jam kad pilną baką. Jis užstatė pistoletą ir pradejo užpilinėt, aš pradejau žiuret kad nemažai telpa man i kuro baka, ir tuo metu matau kaip is mano automobilio kuro bako jau per virsų lyg fontanas bėga brangusis benzinas. - Nesuveikė pistoletas. Tai tas pigumas gavosi toks savotiškas, nes uz išlaistytą kurą sumokejau tai aš. Issitraukiau is bagazines tuščią bakelį - norėjau jį užsipildyti benzinu jau pats, bet tas darbuotojas buvo atkaklus, ir sako DUOK UŽPILSIU AŠ!. Aš jam sakau paziūrėk kaip jau esi pripylęs! Na prispilidžius degalų, vykome vėl link miesto Kavala, ten prieš du metus susipažinau su vaisių pardavėju - mielas senukas. Šiais metais taip pat pas jį važiavome pirkti vynuogių, nektarinų. Kartais pirkdavau, o kartais jis ir pridėdavo i maišelį ir mane varydavo lauk net nemokejus. Tai tą dieduką mes pavaišinome ir samagonu ir lietuvisku alučiu. Kartą važiuojant link jūros stabtelėjau prie jo įsigyti vaisių, o jis tuo metu sau ramiai užkandžiavo, tai pasikvietė ir mane prie stalo, vaišino savo pietumis, įpylė ir pasiūlė išgert RAKI. Jam gal apie 60 metu, paprašė atsiūsti nuotraukų is atostogų. Tik beda ta kad jis neturi el pašto, ir nuotraukas teks siūst senuoju paštu. Žinoma ne visada vynuoges ir pirkdavau. Šiaurineje Graikijos dalyje be galo daug vynuogynų - na man laaaabai norėjosi jų nusiskinti pačiam tiesiai iš vynuogyno, ir be savinkų žinios ir taip nusiskyniau ne vieną kartą.

Apie pietus išvazinėjome is Graikijos, karščiai jau siek tiek atslugę buvo, bet visvien karšta. Privažiavus pasienį iš Graikijos į Bulgariją, teko stovėt eileje gal apie 15 - 20 min. Paskui ilgas kelias per Bulgariją link miesto Vidinas. Vinjetės nebepirkau - taupiau pinigelius, ir ką Jus manote? - atėjus velyvam vakarui mane sustabdo policija, ilgokai žiurinėjo dokumentus, kažką tarp savęs jie šnekėjo, kol galiausiai sugalvojo pažiurėt kiek galioja vinjetė kuri buvo pirkta prieš dvi savaites, aišku pamato ji kad ji nebegaliojanti, tada man bando paašikinti kad ji pasibaigusi, na galvoju: "kyšio nemokesiu". Pareigūnai tarp savęs pasitarė ir ranka parodė, kad netoliese yra degalinė, ir kad joje isigyčiau vinjetę. Tai vistik teko pirkt, ir baudos mokėt nereikėjo. Pagaliau privažiavome miestą Vidinas, jame išsimiegame. O miegame visada tame pačiame viešbutyje tam kad neklaidžioti ir nevargti kito beieškant. Išmiegojus tęsiam kelionė. Už kelių kilometrų jau Rumunija. Stovim ant sienos, sulaukus savo eilės privažiuojame prie pareigunų, kurie paprašo musų pasų, O pasus tai ilgai žiurinėjo - mano pasas vienam pasieniečiui kėlė įtarimų, pradėjo pries saulę žiuret į pasą, paskui su nagu braiže ir žiurėjo ar nėra įklijuota mano foto. Nežinau kas jam šovė i galvą gal kad mano vardas Romanas? Tada pasikvietė dar kolegą, jis ramiai pažiurejo į pasus, dar žvilgtelėjo ir į mus, - ir leido pravažiuot. Lyginant Rumuniją ir Bulgariją, tai Bulgarija daug tvarkingesė atrodo, ir ko gero zmonės geriau joje gyvena, bet tiek vienoje tiek kitoje šalyje laaabai daug valkataujančių, benamių šunų, nemažai teko matyt ir partrenktų, kurie nuo didelio karščio tiesiog pakelėse pūva ir jau pravažiuojant užiuodžia baisi smarvė. Važiuojant nuo mano automobilio nenukentėjo nei vienas keturkojis gyvūnas. Rumunijoje nemažai teko matyt kai žmones važiuoja arklių traukiamais vežimais. Arkliukai išvargę, perkūdę. Kai kurių arkliai papuošti raudonais kutais, pas kai kuriuos ant vežimo ir ko gero valstybinis registracijos numeris, bent jau aš taip manau. Rumunijoje atėjus vakarui vel nakvynė viešbutuke, šis jau buvo gerokai geresnis nei pirmasis atvažiuojant. Gryžinejant link namų Rumunijoje vinjetės nepirkau, aišku neramu buvo, kad pasienyje nesugalvotų tikrinti ar turiu vinjetę ar ne. Vel nauja diena, išsimiegoję, pavalgę judam link Vengrijos. Pasienyje pažiuri musu pasus ir mes jau Vengrijoje, šį kartą mes praslydome pro Rumuniją be mokesčio. Kadangi ir Vengrijoje reikia vinjetės, tai pagalvojau šį kartą nejuokausiu, o ir baudos čia griežtesnes nei Rumunijoj ar Bulgarijoj. Sustoju pirkt vinjetės, man pasako kad ji kainuos 15euru - tai išgirdęs pagalvojau - na jau NE, ir aisku neprikęs važiavau tolyn. Niekas nestabė ir niekam neprireikė tos vinjetės. Po kelių valandelių mes įvažiavome į Slovakiją. Nei Vengrijoje, nei Slovakijoje kuro nereikėjo piltis. Pyliausi Rumunijoje nes ten jis pigesnis, dar kelios valandos automobilyje ir mes jau Lenkijoje. Į Lenkiją įvažiavome gana vėlokai gal apie pirmą valandą nakties, ir tik įvažiavus teko matyt kad dauguma vilkikų stoja i degalinės aikštelę, o kiti netilpę degalines aikstelėje, parkavosi tiesig šalikeleje, del to aš kažkiek nustebau. Bevažiuojant naktį pradejo lynoti, ir mano greitis tamsiu paros metu ir dar lyjant vis lėtėjo ir lėtėjo, mane karts nuo karto dasivydavo tai vienas tai kitas vilkikas ir aplenkdavo, ir kas kart kai jau mane aplenkdavo vis pagalvoju - šito tikrai nepaleisiu ir vaziuosiu jam iš paskos, bet deja man neišeidavo išlaikyt tokio greicio kaip jie važiuodavo, tamsu, lyja, staigūs posukiai, kalnai, nuoakalės, ir vilkiko jau nebesimatydavo. Kaip Lenkijoje tai įsivaizdavau eismą daug intensyvesnį ir sudetingesnį, nei lengvųjų automobilių nei sinkvežimių nakties metu itin daug nebuvo. Dar nuvažiavus kokius 100km supratau kodel to eismo didelio nėra - tolumoje pradėjau matyt mėlynus švyturėlius, privažiavus arčiau pamačiau visiškai uždarytą kelią, šalikelėje matau nuvirtusį vilkiką iš kurio gaisrinė pagalba su savo technika perkraudinejo krovinį. Pralaukus gal kokią valandą nusprendėme ilgiau nebelaukt, ir ieškotis kaip apvažiuot tą atkarpą. Prie musų visos keliones dar prisidejo apie 50 papildomų kilometrų prastais keliais. Ir apskritai šiais metais laabai daug mums pasitaikė remontuojamų kelių, per kuriuos praradome gal net visą dieną. Didesnį miestą Lenkijoje pasiekem gal tik apie 3h nakties, tai viešbučio sumastėme nebeimti, o nusnausti automobilyje. Nuovargis darė savo - ir mes neužilgo užmigome. Numigome gal 4 valandas, prabudau nes automobilyje jau buvo gana šaltoka tai užsikuręs variklį - pašildęs saloną vėl trumpam užmigau. Vėliau pabudome abu, ir vėl tęsėm kelionę link namų namučių:) Važiuojant pro Lenkiją jau ir dienos metu buvo vėsoka, tai teko salone naudoti šildymą. Važiavome visą dieną, ir tik saulei leidžiantis po truputį artėjome link Lietuvos. Į Lietuvą įvažiavome gal apie 22 ar 23 h, ir jau atrodė kas čia beliko iki namų:) nepilnai 300km O tuos kilometrus nuvažiuot buvo gana sunkoka del miego trūkumo:( Jau pasiekus Kauną ir įvažiavus į autostradą, net du kartus stojome į degalines trumpam miegui, nes akys jau lipte lipo:( Sėkmingai namus pasiekėm tik trečią valandą nakties.

Tai va toks trumpas mūsų atostogų aprašymas:)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Coolguy981
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 281
Užsiregistravo: 16 Sau 2012, 02:36

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė Coolguy981 »

Šauni istorija :victory: Daug nuotykių patirta. Labai gražiai žiguliukas atrodo nuotraukoje IMG_9858 .
Perku ш ir д mopedų variklių detales.
http://www.oldtimers.lt/viewtopic.php?f=57&t=54167
Vartotojo avataras
Raimis
ekspertas
ekspertas
Pranešimai: 8585
Užsiregistravo: 09 Vas 2004, 11:24
Miestas: Alytus

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė Raimis »

Ačiū, Romanai, už vaizdingą pasakojimą. Ištvermingi keliautojai esat. :victory:
Forume rašome lietuviškai. :Lietuva: !!!
augism
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 604
Užsiregistravo: 03 Sau 2011, 21:47
Miestas: Radviliškis

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė augism »

Laikiau uz Jus spygas.
Dekingas uz pasakojima. Labai idomu ir naudinga. Sveikinu igavus daugiau pasitikejimo, juk tesinys, t.y. dar daugiau kelioniu - tik priesaky!
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

Štai dar kelios foto iš atostogų:)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

Atkreipkite dėmesį kas užrašyta ant automoblio!

Na jei sunkiai matosi tai pasakysiu:

" 2013 SILKROAD RALLYE"

Užmatytas netoli Kavalos miesto, ko gero tuo metu jis buvo nesenai kirtęs turkijos sieną. Neiškarto pats pamačiau kas ant automobilio parašyta. Kaip aplenkinėjau šį opeli, šturmanė pamatė kad ruošiamės juos fotografuot, tai spėjo iškišusi ranką pamojuot mums:), matėme kad ir Jie mus fotografavo:)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
romanis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 03 Rgp 2006, 14:57
Miestas: Klaipėda

Re: Su VAZ 2101 į Graikiją

Standartinė romanis »

Štai čia jau kelionė link namų. Rumunija.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.