Oldtimers forumas

Senovinių transporto priemonių gerbėjai
Dabar yra 2019 Vas 23 Šeš, 15:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2009 Lie 11 Šeš, 9:26 
Atsijungęs
Forumietis
Forumietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004 Sau 29 Ket, 12:38
Pranešimai: 2236
Miestas: Kaunas
Esmė:

Iš interneto svetainių, teikiančių tik tarpininkavimo paslaugas (aukcionų, skelbimų puslapių), renkama informacija apie asmenis, vykdančius prekybą ar teikiančius paslaugas internetu. Ši informacija analizuojama ir vertinama siekiant nustatyti, ar fiziniai asmenys prekiaudami ar teikdami paslaugas užsiima ūkine komercine veikla, t.y. ar iš tokios veiklos gauna nuolatinių pajamų.

Mokesčių mokėti nereikia jei visa apyvarta nesiekia 8 tūkst. litų ribos per metus - pagal įstatymą tiek gali siekti neindividualios veiklos neregistruoto turto pardavimo pajamos. Vis dėlto gali tekti susimokėti baudą už esą vykdomą neregistruotą ūkinę komercinę veiklą.
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... ionierius/

Valdžios lasas pasiekė kolekcionierius
2009 birželio mėn. 06 d.
Indrė LAUCIŪTĖ, “Respublikos” žurnalistė

Tiems, kurie prie sunkmečiu sumažėjusios algos nori vieną kitą litą prisidurti pardavinėdami jiems patiems priklausančias kolekcines vertybes, gali tekti skaudžiai nusivilti - Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai už tokią veiklą gali pareikalauti susimokėti baudą.

Pastaruoju metu ne vienam ilgus metus įvairias vertybes rinkusiam ir kai kurias iš jų pardavinėjusiam kolekcionieriui teko per prievartą apsilankyti VMI ir susimokėti baudą neva už neteisėtą ekonominę veiklą.

Kolekcionavimą vadina verslu

Vienas Vilniuje gyvenantis kolekcionierius “Respublikai” pasakojo, kad vasarį irgi lankėsi Mokesčių inspekcijoje. Čia jo buvo paprašyta pateikti dokumentus apie pajamas už 2003-2008 metus. Priežastis kolekcionierių apstulbino - pasirodo, žmogų iškvietė todėl, kad jis sau priklausančias retenybes pardavinėjo interneto svetainėje-aukcione. Inspektoriai tvirtino, kad tai yra neva neregistruota ūkinė komercinė veikla, ir pasiūlė už gautas pajamas susimokėti mokesčius.

“Atsiuntė raštą patikrinti ir pasakė, kad čia viskas dėl aukciono. Pradėjau aiškinti, kad pardavinėju savo turtą, esu kolekcionierius ir dar 2002 metais savo kolekciją esu deklaravęs kaip šeimos turtą. Kadangi visos įplaukos plaukė į mano asmeninę sąskaitą, į šį faktą atsižvelgta nebuvo. Jie (inspektoriai - aut. past.) aiškino, kad iš tiesų esu ne kolekcionierius, o verslininkas. Vėliau prasidėjo visos tos procedūros: per tris savaites atliktas patikrinimas, turėjau deklaruoti pajamas už praėjusius metus, sumokėti mokesčius, savo pomėgį įregistruoti kaip individualią veiklą”, - “Respublikai” savo vargus dėstė pašnekovas.

Apie 20 tūkst. litų apyvartos per metus turėjusiam vilniečiui teko susimokėti 4 tūkst. litų mokesčių ir 500 litų baudą. Nors kolekcio-navimas paprastai traktuojamas tik kaip pomėgis, pašnekovas tuo užsiima dar nuo 1990-ųjų, VMI apie tai esą nenorėjusi girdėti.

Individualią veiklą įregistravęs kolekcininkas dabar gyvena nežinioje, nes kolekcinėms prekėms paprastai įsigijimo dokumentų nėra, viskas vyksta iš rankų į rankas ir sąskaitų niekas neišrašo. Nors įstatyme esą ir nurodyta, kad perkant prekę užsienyje gali būti surašytas laisvos formos dokumentas, iš kurio turėtų būti aiškus ūkinės operacijos turinys, konkrečių nurodymų, kaip tie dokumentai turėtų atrodyti, esą nėra.

Moneta, verta detektyvo

Panašų scenarijų teko patirti ir kolekcionieriui iš Kauno, tačiau šis finansiškai nukentėjo mažiau. Savo interneto svetainėje perkantis ir parduodantis vertybes kolekcionierius dienraščiui pasakojo, kad pirkėjais apsimetę VMI inspektoriai neva norėję įsigyti 350 litų kainuojančią monetą. Susitikus akis į akį, šie ištraukė pažymėjimą ir pareiškė, kad pažeidžiamas įstatymas, asmuo užsiimantis neregistruota ūkine komercine veikla, todėl liepė susimokėti 500 litų baudą.

“Dar pavasario pradžioje gavau elektroninį laišką, kuriame pirkėjas teigė norintis kolekcinę vertybę padovanoti broliui gimtadienio proga. Susidariau įspūdį, kad pirkėjas apie tai mažai išmano, todėl man buvo keista, kad perka brangią monetą už 350 litų. Keista buvo ir tai, kad į susitikimą atėjo du pirkėjai, sandorio atlikti nusivedė į automobilį, - detektyvą primenančią istoriją pasakojo pašnekovas. - Jie padavė pinigus ir pakišo inspekcijos pareigūno pažymėjimą. Liepė pasirašyti protokolą, pažymintį, kad perkamas daiktas, ir patikino, kad nieko iš to nebus, tačiau vėliau patikrino banko sąskaitas”.

Peržvelgus kelerių metų sąskaitų išrašus, rasta tik keletas banko pervedimų už senoviškų banknotų, monetų ar medalių pardavimą. Iš kolekcionieriaus mokesčių už vykdytą veiklą nereikalauta, nes visa apyvarta nesiekusi 8 tūkst. litų ribos per metus - pagal įstatymą tiek gali siekti neindividualios veiklos neregistruoto turto pardavimo pajamos. Vis dėlto kolekcionieriui teko susimokėti 500 litų baudą už esą vykdytą neregistruotą ūkinę komercinę veiklą.

Statistika

2008 m. vykdytų patikrinimų metu asmenims surašyti 13 administracinių teisės pažeidimų (ATP) protokolų, skirta 5 tūkst. litų baudų, o pagal vieno operatyvaus patikrinimo metu surinktą medžiagą atlikto mokestinio patikrinimo metu dėl nedeklaruotų pajamų apskaičiuota 75,7 tūkst. litų mokesčių ir delspinigių suma.

2009 m. per I ketvirtį atlikti 23 operatyvūs patikrinimai, 7 mokestiniai tyrimai. Vykdytų patikrinimų metu asmenims surašyti 13 ATP, iš jų 6 dėl neregistruotos veiklos ir 7 dėl kitų pažeidimų. Pagal surašytus ATP protokolus dėl vykdytos neregistruotos veiklos skirta 3 tūkst. litų baudų.

Vaimira Jakienė - Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja:

Iš interneto svetainių, teikiančių tik tarpininkavimo paslaugas (aukcionų, skelbimų puslapių), renkama informacija apie asmenis, vykdančius prekybą ar teikiančius paslaugas internetu. Ši informacija analizuojama ir vertinama siekiant nustatyti, ar fiziniai asmenys prekiaudami ar teikdami paslaugas užsiima ūkine komercine veikla, t.y. ar iš tokios veiklos gauna nuolatinių pajamų.

Atlikus operatyvų patikrinimą nustatyta, kad viename interneto aukcione dalyvavęs asmuo vykdė ūkinę komercinę veiklą, gavo daugiau kaip 20 tūkst. litų pajamų, jų nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių. Po atlikto patikrinimo minėtas asmuo pateikė deklaracijas ir sumokėjo visus mokesčius.

Atkreipiame dėmesį, kad remiantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu gyventojo vykdoma veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, yra laikoma individualia veikla. Nuo šios veiklos pajamų gyventojas turi mokėti mokesčius. Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą, įsigijęs verslo liudijimą arba nustatyta tvarka informavęs mokesčių administratorių.

Gyventojų, įregistravusių individualią veiklą, pajamoms taikomas vienas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Jis skaičiuojamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus. Jeigu pajamos iš vykdomos individualios veiklos per paskutinius 12 mėn. viršija 100 tūkst. litų, gyventojas turi registruotis kaip PVM mokėtojas ir mokėti pridėtinės vertės mokestį.


Dalintis FacebookDalintis TwitterDalintis DiggDalintis TumblrDalintis Google+
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos   Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų SOS Reikalinga informacija

forume Bendros diskusijos

ALBINAS203

0

250

2017 Bal 05 Tre, 18:53

ALBINAS203 Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Aukcionas baigtas Knygos apie ūkį

forume Aukcionai

rieshutas

0

188

2018 Rgp 08 Tre, 8:23

rieshutas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Aukcionas baigtas Knygos apie asmenybes

forume Aukcionai

rieshutas

2

1452

2018 Rgp 13 Pir, 6:16

rieshutas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Knygos apie technika

forume Parduodu dalis ir kita

ČepaSS

4

511

2018 Bir 20 Tre, 20:14

ČepaSS Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Aukcionas baigtas Knygos apie meną

forume Aukcionai

rieshutas

2

208

2018 Rgp 13 Pir, 6:07

rieshutas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Perku Knygos apie motociklus

forume Perku dalis ir kita

Emil

0

203

2018 Rgs 17 Pir, 20:52

Emil Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu 3x knygeles apie motociklus

forume Parduodu dalis ir kita

kadafi

0

166

2018 Rgs 01 Šeš, 11:23

kadafi Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Aukcionas baigtas Knyga apie krepšinį

forume Aukcionai

rieshutas

1

1079

2018 Rgs 03 Pir, 6:43

rieshutas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Knygos apie aviacija

forume Skelbimai

Generolas

0

230

2017 Spa 18 Tre, 22:34

Generolas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Pora klausimu apie zaz 968

forume Bendros diskusijos

Doncednc

3

674

2017 Gru 04 Pir, 12:35

pavel1332 Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Dvi knygos apie motorolerius 'Muravei'

forume Skelbimai

laimisas

1

305

2018 Gru 24 Pir, 17:41

laimisas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Ką žinote apie Kovrovec 175 SPORT ??

forume Bendros diskusijos

vycius

2

280

2018 Bal 05 Ket, 15:20

Rudge Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduota Knyga apie automobilių istoriją

forume Perku / Parduodu senienas, antikvarinius daiktus

D.R.P.

2

305

2017 Bal 06 Ket, 7:08

D.R.P. Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Idomus straipsnis apie modeliuku kolekcionavima

forume Interneto adresai ir naudinga literatūra

audriusk

0

608

2018 Lap 19 Pir, 1:03

audriusk Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų neskaitytų pranešimų šioje temoje nėra. Tema turi prikabintų failų Parduodu Tarybinių laikų knygos apie Auto

forume Skelbimai

jkm

0

206

2017 Rgs 22 Pen, 16:46

jkm Peržiūrėti naujausius pranešimusDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Patvirtinkite tapatybę
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės sukurtos temos 
Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos. TOPAUTODALYS.LT - reklaminis straipsnis

Pozityvus » 2019 Sau 26 Šeš, 14:55

Naujų pranešimų nėra Pirkimai iš LKS

Fon » 2017 Rgp 20 Sek, 23:23

Naujų pranešimų nėra Vartotojas laimisas pasitraukia iš moderatorių

Pozityvus » 2017 Kov 21 Ant, 11:39

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Eurai,eurai...

RIMIS » 2017 Bal 01 Šeš, 21:32

Naujų pranešimų nėra Dėl aukciono vykdymo tvarkos tikslinimo

rcepa » 2017 Sau 09 Pir, 10:20

Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos. Tapatybės patvirtinimas ir patikrinimas

Pozityvus » 2014 Geg 17 Šeš, 20:01

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Balsavimas: Paieškos funkcijos, rūšiavimas, veiksmai

Pozityvus » 2014 Geg 22 Ket, 15:29


1, 2, 3, 4, 5, 6
 Paskutinės aktyvios temos 
Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos. TOPAUTODALYS.LT - reklaminis straipsnis

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2019 Sau 26 Šeš, 14:55

Pozityvus Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Tema skirta klausimams MODERATORIAMS

[ Eiti į: 1 ... 69, 70, 71 ]

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2018 Gru 19 Tre, 19:16

rimasnerimas Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Nesąžiningi vartotojai.

[ Eiti į: 1 ... 8, 9, 10 ]

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2018 Sau 26 Pen, 9:42

geduuxx Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Pirkimai iš LKS

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2017 Rgp 20 Sek, 23:23

Fon Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Vartotojas laimisas pasitraukia iš moderatorių

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2017 Bal 26 Tre, 17:29

marjaxxx Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Tema turi prikabintų failų Eurai,eurai...

[ Eiti į: 1, 2 ]

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2017 Bal 14 Pen, 11:47

Bamperis Peržiūrėti naujausius pranešimus

Naujų pranešimų nėra Dėl aukciono vykdymo tvarkos tikslinimo

[ Eiti į: 1, 2 ]

forume Atsiliepimai / Pranešimai vartotojams

Paskutinis pranešimas:

2017 Sau 13 Pen, 17:46

rcepa Peržiūrėti naujausius pranešimusĮvairiais klausimais rašykite forumo administracijai į

Oldtimers administracija

Į viršų