Jeigu susiduriate su problemomis ar neveikia funkcionalumas, praneškite administracijai.
Dėkojame už supratingumą.

"Riga Retro 2022" ir AAK 50-metis

Čia rasite informaciją apie būsimus ar jau įvykusius renginius, susijusius su senovine technika

Moderatorius: Moderatoriai

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
egidas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 396
Užsiregistravo: 07 Geg 2004, 17:15
Susisiekti:

"Riga Retro 2022" ir AAK 50-metis

Standartinė egidas »

23.jpg
Kaip jau ne kartą, savo žymias šventes ir jubiliejus, Latvijas Antīko automobiļu klubs (AAK) tapatina su kasmetiniu senovinių automobilių renginiu “Riga Retro”. Ne išimtis ir šio Latvijos klubo 50-ies metų jubiliejaus minėjimas, kuris vyko rugpjūčio 13 dieną Rygos Motormuziejuje bei Kocenų dvarvietėje, Valmieros rajone.

Sveikiname savo kolegas su reikšminga ir solidžia švente ir prisiminimais grįžtame į tuos gūdžius sovietinius laikus, kada senovinės technikos mylėtojams ir kolekcininkams nebuvo teisinių galimybių džiaugtis ratuotų istorinių relikvijų legalumu. Į tuos laikus, kada mažos latvių grupelės pastangomis Sovietų Sąjungoje buvo legalizuotos istorinės transporto priemonės ir veikla, apimanti jų įsigijimą bei išsaugojimą.

Taigi, 1972 m. liepos 21 d. grupelė latvių entuziastų, vadovaujamų Viktoro Kulbergo, Latvijos centriniame auto moto klube (CAMK), įkūrė senovinių automobilių sekciją. Po kurio laiko, šis senovinių automobilių mylėtojų susivienijimas, išaugo į Latvijos senovinių automobilių klubą (AAK) ir davė pradžią visų trijų Baltijos šalių senovinės technikos judėjimui. Jau 1974 m. Kaune buvo įkurtas pirmas Lietuvos senovinės technikos klubas „Rieduva“, na o Estijoje istorinių transporto priemonių entuziastų veikla tapo legali nuo 1976 m., kai prie draugijos „Autum“ buvo įregistruotas senovinės technikos klubas „Unic“.
Taigi, pateikti istoriniai faktai daro prielaidą, kad latvių AAK jubiliejus – ne vien tik mūsų „braliukų“ šventė. Švęsti turėtume visi kartu. Ir latviai, ir estai, ir pagaliau – lietuviai. Taip, kaip šventėme Baltijos kelio 30-metį, surengdami pirmąjį bendrą Baltijos šalių senovinės technikos renginį.

Bet ar taip yra? Tuo buvo galima įsitikinti pažvelgus į jubiliatų sveikintojų ratą. Jų tikrai buvo daug. Be įvairių Latvijos organizacijų ir pavienių asmenų, mūsų kolegas sveikino net šeši Estijos klubai. Sveikino ir lietuviai, kuriuos atstovavo vienas ir vienintelis Lietuvos istorinės technikos kolektyvas – senovinių automobilių klubas „Klasika“. Žinoma, nieko čia keisto, žinant latvių, estų ir klubo „Klasika“ dešimtmečius besitęsiančią draugystę, bet ir kitiems reikėtų nepamiršti, kad mūsuose dar egzistuoja tokios sąvokos, kaip padorumas ir garbė...

Argi sunku butų buvę kiekvienam Lietuvos senovinės technikos klubui atsiųsti po atstovą ir tarti latvių kolegoms keletą sveikinimo žodžių? Žinoma, tiems smulkiems ir nykštukiniams klubams tai galbūt ir neprivaloma, bet klubui "Retromobile", kuris priklauso tai pačiai tarptautinei organizacijai, kaip ir latvių klubas AAK, tai padaryti buvo būtina! Žinoma, visi suprantame, kad bankroto procedūra gali būti sunki, nemaloni ir ilgai besitęsianti, bet gal bent jau elementaraus padorumo vardan, reikėjo sukrapštyti keletą eurų ir nors paštu nusiųsti bent porą šventinių žodelyčių...

Keletas nuotraukų: https://www.klasika.us/2022/08/13/riga-retro-ir-aak-50/
Skelbti atsakymą