Sveiki, apgailestaujame už laikinus nesklandumus, forumas yra atnaujinamas, kad veiktų geriau, saugiau ir paprasčiau.
Ačiū

Neatsakyta Skaitliukas

Jei Jūs turite/matėte ar į Jūsų rankas pateko nežinomas eksponatas ar dalis - kolegos iš forumo pabandys Jums padėti.

Moderatorius: Moderatoriai

Forumo taisyklės
Klausti daikto kainos ir diskutuoti apie kainą yra draudžiama.
Kuo aiškiau suformuluokite temos pavadinimą.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Romanas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 13 Bal 2004, 09:16
Miestas: Vilnius

Skaitliukas

Standartinė Romanas »

Nuo kokios technikos šis skaitliukas?
Prikabinti failai
Skaitliukas-1.jpg
abc
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 18 Sau 2007, 16:39
Miestas: Ukmergė

Re: Skaitliukas

Standartinė abc »

Tachomtras kažkoks
Prikabinti failai
s-l1600.jpg
Mes,visi maži vaikučiai,norim augti dideli, bet pasenę suvaikėjam,ir vėl tampame ...maži.
Vartotojo avataras
Romanas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 13 Bal 2004, 09:16
Miestas: Vilnius

Re: Skaitliukas

Standartinė Romanas »

Dėkoju abc už nuorodą, užvedimą ant kelio. Iš tiesų, labai panašūs prietaisai, tik šiuolaikinis - dešniarakiams, o maniškis kairiarankiams :D . Įdedu instrukcijos vertimą iš italų kalbos:
Itališkai: Rankinis tachometras. Jis naudojamas iki 6000 apsisukimų per minutę greičiui. Nebūtina atsižvelgti į sukimosi kryptį. Esant greičiams iki maždaug 1000 apsisukimų, matavimas atliekamas naudojant plieninį antgalį, o didesniems greičiams reikia naudoti gumuotą antgalį. Atstatymas į nulį gaunamas pasukus šoninį mygtuką, ši operacija turi būti atliekama tik tada, kai sūkių skaitiklis yra ramybėje. Jokios priežiūros nereikia".
Įkeliu papildomas nuotraukas su prietaiso dėžute. Tačiau lieka neaišku kokioje pramonės, technikos srityje šis prietaisas buvo naudojamas. Girdėjau versiją, kad galbūt, audimo staklėse, bet akivaizdžių patvirtinimų neturiu.
Prikabinti failai
Skaitliukas-4.jpg
Skaitliukas-3.jpg
abc
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 18 Sau 2007, 16:39
Miestas: Ukmergė

Re: Skaitliukas

Standartinė abc »

Manau universalus.Matuoti apsisukimų skaičiui viskam kas sukasi
Mes,visi maži vaikučiai,norim augti dideli, bet pasenę suvaikėjam,ir vėl tampame ...maži.
Vidminas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 564
Užsiregistravo: 06 Geg 2004, 12:46
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Skaitliukas

Standartinė Vidminas »

Vaikystėje panašų esu matęs ant rankinės mezgimo mašinos .Jis skaičiuodavo ne kažkokias apsukas, o mezginio eilučių skaičių
su kiekvienu karietėlės perstumimu kairen /dešinėn
Vartotojo avataras
Fon
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 4028
Užsiregistravo: 06 Geg 2005, 22:35
Miestas: Vilnius

Re: Skaitliukas

Standartinė Fon »

Emblema ant dėžutės dangtelio man kažkaip labai susišaukia su Italijos aviacija APK :galvoti:
Prikabinti failai
25755ddd47455333264b99f480e14c37.jpg
+370 610 60134
Jei bijai - nedaryk , jei darai - nebijok
abc
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 388
Užsiregistravo: 18 Sau 2007, 16:39
Miestas: Ukmergė

Re: Skaitliukas

Standartinė abc »

Fon rašė:Emblema ant dėžutės dangtelio man kažkaip labai susišaukia su Italijos aviacija APK :galvoti:

...ir viens prie vieno su ,,maccormick deerig'' traktoriaus emblema :mirkt:
Prikabinti failai
K1125.jpg
s-l1600.jpg
FC_V1_I1_Aug_1998_08-1.jpg
FC_V1_I1_Aug_1998_08-1.jpg (27.59 KiB) Peržiūrėta 2978 karus(ų)
Mes,visi maži vaikučiai,norim augti dideli, bet pasenę suvaikėjam,ir vėl tampame ...maži.
Vartotojo avataras
Romanas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 13 Bal 2004, 09:16
Miestas: Vilnius

Re: Skaitliukas

Standartinė Romanas »

Ačiū abc ir Fon už papildomą informaciją. Iš tiesų, ant mano turimos dėžutės didžiosios raidės ,,CHI".
Įkeliu nuorodą į ebay, kur parduodamas analogiškas prietaisas.
https://www.todocoleccion.net/antigueda ... x193278082

Atkreiptinas dėmesys, kad internete prie šio prietaiso pridėtos naudojimo instrukcijos yra italų ir ispanų kalba. Gal šis prietaisas skirtas kažkokiai, tik tiems kraštams būdingai technikai? Kita vertus, jeigu jis skirtas skaičiuoti apsisukimus, tai ką, kitoje rankoje reikia laikyti chronometrą ar laikrodį su sekundžių rodykle?
Man įtikimesnė Vidmino versija, kad prietaisas gal naudotas audimo ar mezgimo mašinoje. Aišku tiek, kad tai ne dviratinis daiktas, nors man bandė tai primygtinai įrodinėti.
Skelbti atsakymą