Jeigu susiduriate su problemomis ar neveikia funkcionalumas, praneškite administracijai.
Dėkojame už supratingumą.

Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Čia diskutuojama apie viską kas susiję su senovinėmis transporto priemonėmis, išskyrus sritis kurios patenka į kitas forumo kategorijas.

Moderatoriai: Baronas, Moderatoriai

Forumo taisyklės
I dalis. Bendrosios nuostatos
1) Forume būtina laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, bei bendrų etikos normų: neįžeidinėti diskusijų dalyvių, jų pomėgių ar transporto priemonių, būti sąžiningiems. Pagarbos pašnekovui laikymasis – esminis kultūringo bendravimo forume bruožas. Forumas yra skirtas išsilavinusiems ir kultūringiems žmonėms.
2) Forume netoleruojamas betikslis žinučių rašymas. Į tai įeina ir rašymas ne tam skirtose temose, tų pačių žinučių kartojimas, emocijų reiškimas, dviejų vartotojų viešas susirašinėjimas. Bet kokias pastabas dėl forumo taisyklių laikymosi turi teisę pateikti tik forumo moderatoriai.
3) Forumas yra skirtas senovinių transporto priemonių gerbėjams. Forume senovine laikoma tokia transporto priemonė, kuriai žinutės parašymo dieną yra suėję 30 ir daugiau metų. Diskusijos apie jaunesnes transporto priemones draudžiamos.
5) Iš kiekvienos naujai sukurtos temos pavadinimo turi būti suprantama temos (diskusijos, klausimo) esmė. (Teisingas temos pavadinimas – „GAZ 69 priekinis tiltas“, neteisingas temos pavadinimas – „Priekinis tiltas“.).
6) Visos forume pateikiamos nuotraukos turi būti pateikiamos naudojant failų prisegimą. Draudžiama įdėti nuotraukas, kurios užsikrauna iš kitų puslapių (funkcija "img").
7) Kiekvienas vartotojas, savo žinutėje prisegdamas failą, kartu patvirtina bei prisiima iš to išplaukiančią atsakomybę, kad failas pateikiamas nepažeidžiant kitų asmenų autorinių teisių. Visi ginčai dėl autorinių teisių yra sprendžiami teisme tarp autoriaus ir tariamai jo teises pažeidusio asmens. Forumas nėra teismas ir autorinių ginčų nenagrinėja.
9) Forume skatinamas bendravimas taisyklinga lietuvių kalba. Kitos tautybės forumiečiams leidžiami daliniai nukrypimai.

Plačiau: Visos taisyklės
Vartotojo avataras
tadas1991
moderatorius
moderatorius
Pranešimai: 2067
Užsiregistravo: 15 Lap 2006, 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė tadas1991 »

O deguonis šaldymo neduoda? Įdomu, šito per chemiją ar fiziką lyg ir nemokė. Čia priklauso nuo medžiagos? O ar ne jos būklės (t.y. suspaustų dujų plėtimasis, ar tai ne endoterminė reakcija?).
meska
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: 21 Vas 2011, 20:44

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė meska »

Dėl fizikos nediskutuosiu-nešaunus mokinys buvau... :oops: Papasakosiu iš savo praktikos:kažkada dažiau golfuką.Bedažant nusibaigė kompresorius,tai teko greit pajungti deguonį ir pabaigti dažymą.Kaip matote-aš vis dar gyvas... :-)
Vartotojo avataras
grozas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: 20 Gru 2009, 10:41
Miestas: Kaunas

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė grozas »

meska rašė:Dėl fizikos nediskutuosiu-nešaunus mokinys buvau... :oops: Papasakosiu iš savo praktikos:kažkada dažiau golfuką.Bedažant nusibaigė kompresorius,tai teko greit pajungti deguonį ir pabaigti dažymą.Kaip matote-aš vis dar gyvas... :-)


nu as irgi gyvas,ir kiausai vietoj.. tai kur problema dazant su deguonim is baliono?
as nepardavineju paslaugu... as parduodu rezultata...
donciuz
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 09 Geg 2005, 14:57
Miestas: Kaunas

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė donciuz »

O propanu/butanu dažyti niekas nebandė? Gi irgi dujos :) Jei niekas neuždegs problemų nebus :D
Audi 80 quattro / VW Passat syncro ligoninė
VW T3 Westfalia California edition
---->> FORUME RAŠOME LIETUVIŠKAI! <<----
Vartotojo avataras
grozas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: 20 Gru 2009, 10:41
Miestas: Kaunas

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė grozas »

donciuz rašė:O propanu/butanu dažyti niekas nebandė? Gi irgi dujos :) Jei niekas neuždegs problemų nebus :D


tamsta labai smaikstus... tiesiog pokstininkas is prigimties.
as nepardavineju paslaugu... as parduodu rezultata...
meska
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: 21 Vas 2011, 20:44

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė meska »

donciuz rašė:O propanu/butanu dažyti niekas nebandė? Gi irgi dujos :) Jei niekas neuždegs problemų nebus :D

Gal kas ir pabandytų,bet kad kaina smarkiai kandžiojasi,palyginus su deguonimi :-)
Dirbant su deguonimi svarbiausia saugotis tepalo.O šiaip nėra jis toks baisus.Tiesa,pjaunant metalą dujomis po atbulinio smūgio kai patraukė liepsną į "šlanges",kelias dienas bijojau net uždegti degiklį...Bet čia jau kita tema... :-)
Black
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1625
Užsiregistravo: 21 Sau 2007, 12:40

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė Black »

donciuz rašė:O propanu/butanu dažyti niekas nebandė? Gi irgi dujos :) Jei niekas neuždegs problemų nebus :D

Dažydavo ir propanu :D - nieko naujo nepasakyta. Aišku, ne patalpose, o lauke. Deguonį naudoti vietoje kompresoriaus anksčiau buvo labai dažnas atvejis - esu ir aš taip daręs. Esu prisiklausęs istorijų apie tepalų su deguonimi baisias reakcijas ir, norėdamas įsitikinti, vienąkart pabandžiau deguonies pūstelt autogeno degikliu tiesiog į tepaluotus gelžgalius. Deja, jokios reakcijos. Niekas man taip ir neišaiškino, iš ko kilę visi tie baisūs pasakojimai ir kur čia šuo pakastas. Būt labai malonu, kad kas nors apšviestų tamsuolį (mane).
Beje - gaisrininkai anksčiau naudodavo deguonies balionėlius kvėpavimo aparatams specialiai hermetiškai aprangai (nežinau, kaip tas "akvalangas" vadinasi). Vėliau deguonis buvo pakeistas suspaustu oru. Čia ne pats sugalvojau - pasakojo dirbęs gaisrinėje žmogus.
Vartotojo avataras
grozas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: 20 Gru 2009, 10:41
Miestas: Kaunas

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė grozas »

kaip matau,arturas mano praktika patvirtino. o argumentu nesulaukiam daugiau.
as nepardavineju paslaugu... as parduodu rezultata...
Vartotojo avataras
Guolis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 440
Užsiregistravo: 18 Bir 2009, 18:12

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė Guolis »

Norint, kad kas nors "būtų" reikia tepalą suspausti deguonies aplinkoje.Va pvz pabandykit istept sregius baliono ciaupe, ar slangos vidines sieneles.
RTL
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 27 Lie 2007, 08:19

Re: Kaip dazyti - suspaustu deguonimi ar azotu ?

Standartinė RTL »

Na , nudaziau .Azotu , dvikomponenciu akrilu . Jokio negatyvo nepastebejau. Su jokiais balioneliais lygint negalima , tiesiog juokinga apie tai sneket . Iseiga azoto didoka- 0.6 ltr grunto , ir 0.8 ltr dazu ispurkst sunaudojau du mazuosius azoto balionus (po 20 ltr) .
Daziau vamzdzius (remus)- daug bereikalingo snarglinejimosi , manau dazant normalius pavirsius butu pakake ir vieno baliono.