Jeigu susiduriate su problemomis ar neveikia funkcionalumas, praneškite administracijai.
Dėkojame už supratingumą.

pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Čia rasite viską, kas netelpa į kitas temas, tačiau žinutės turi būti susiję su transporto priemonėmis.

Moderatoriai: Shumeras, tadas1991, TADAS 125, Moderatoriai

Vartotojo avataras
Guolis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 440
Užsiregistravo: 18 Bir 2009, 18:12

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Guolis »

Visi katinai kuriems ant nugaru uztepiau sviesto dar vis sukasi, svarbu imt ne margarina, o sviesta.
suinteresuotas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 209
Užsiregistravo: 10 Kov 2008, 13:39
Miestas: rajonas

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė suinteresuotas »

To tadas: ar viska skaitet ir nuorodas ziurejot, ar tik paskutini posta ? Siaip pas mane tik pradinis issilavinimas, taip kad ......... :oops:
" Dar nėra taip buvę, kad kaip nors nebūtų“
minde
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 455
Užsiregistravo: 23 Vas 2004, 11:41
Miestas: Vilnius

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė minde »

Vėjo turbinos ant laivo ar ant krintančio lėktuvo – viskas gerai. Esmė ta, kad vėjas važiuojančiame automobilyje atsiranda taigi iš variklio sukimosi. Kaip Tadas ir paaiškino – ventiliatorius ant stogo yra tokia kaip ir aerodinaminė pavara, perduodanti energiją iš variklio į generatorių per ratus, orą ir propelerį. Diržas tiesiai į generatorių kur kas efektyviau.

O ta besisukanti kepurė ant sunkvežimių ventiliacinių bokštelių ir man įdomi – koks nors ten savaiminis ištraukimas ar įpūtimas gaunasi?

O kaip šitos aero rogės, kur jau rodžiau, galinčios važiuoti greičiau už vėją:
http://en.wikipedia.org/wiki/Blackbird_%28land_yacht%29
Matyt, ir prieš vėją važiuotų? Tik per štilį ne?
Paskutinį kartą redagavo minde 25 Lie 2012, 13:07, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Guolis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 440
Užsiregistravo: 18 Bir 2009, 18:12

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Guolis »

Energijos tvermes desnio dar nieks nepaneige.
Vaidotas73
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 736
Užsiregistravo: 09 Sau 2007, 23:06
Miestas: Tryškiai, Telšių r., Žemaitėjė

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Vaidotas73 »

Automobilių ir motociklų restauracija, konsultacija.
Stipinuotų ratų remontas
Smėliavimas ir stiklavimas
Tel.868239189
vaidotas.sakalauskas@yahoo.com
augism
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 604
Užsiregistravo: 03 Sau 2011, 21:47
Miestas: Radviliškis

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė augism »

Jei jua čia transporto priemonių mėgėjų kompanija, tai temos klausimu galima būtų diskutoti arčiau temos.
Idėja - vandenį naudoti kaip kurą. Mėgėjų pastangomis ir net jų skurdžiais resursais, pasirodo, tai įmanoma
http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showP ... (466301733
minde
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 455
Užsiregistravo: 23 Vas 2004, 11:41
Miestas: Vilnius

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė minde »

Ne vandenį kaip kurą, o vandenilį kaip elektros energijos akumuliatorių. Kaip tą vandenilį po to panaudot – technologijos aiškios – nori į kuro celę, nori tiesiai į vidaus degimo variklį. Problemos su vandenilio laikymu ir vežiojimusi.
O betarpiška vandens elektrolizė važiuojant – lygiai toks pats groteskas, kaip ir tas ventiliatorius. Kaip žaislas įdomu, praktinės prasmės – jokios.
Andrius831
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 443
Užsiregistravo: 12 Sau 2008, 23:59
Miestas: KLAIPĖDA

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Andrius831 »

Diskutuojama tema idomi ir plati.Tik matoma,jog kazkam truksta reikiamu ziniu iki veiksniu supratimo.As prie sios temos noriu pridurti apie placia vejo energijos panaudojima musu ES bendrijos salyse.Pats esu laivu inzinierius ir net siuo metu esu laive.Laivas dirba Siaures juroje ir vykdo vejo jegainiu statybos projekta atviroje juroje.Vejo jegaines statomos dideliais parkais,su savo isdestymo technologija bei valdymu.Tai sudetingi projektai,ju igyvendinime dalyvauja daugybe zmoniu,laivu, imoniu,instituciju.Atsinaujinancios energijos saltiniai turi perspektyvos.Paciu jegainiu charakteristikas, o gal net i keleta foto galesu pateikti esant susidomejimui.Jau nuo pirmos dienos, jau keleta metu zaviuosi siu projektu mastu, kiek akys regi dydzio vejo jegainiu laukais ir visais iskylusiais sunkumais su kuriais nuolat susiduriama.Kaip suprantate viskas vyksta juroje, beabejo ten kur vejai ir blogi orai, kur vyrai montuodami juos rizikuoja.O pats musu laivas, kaip ir kiekvienas laivas yra autonominis,tai yra nepriklausomas nuo kranto.Turime savo jegaine,tai 4 dyzeliniai generatoriai,kurie gali laisvai kiekvienas isduoti 400 kw,ju energijos saltinis naftos produktas,dyzelinas arba jurinis mazutas.Vidutines sanaudos vieno tokio dyzelio i para isduodant 300 kw yra apie 2 kub.m.kuro, tariant paprastai - 2 000 litrai degalu. Taipogi susidomejus galiu pateikti siu dyzeliniu-generatoriu foto,bei aprasyma.O jei kils susidomejimas galiu ir supazindinti su laivo konstrukcija,bei mechanizmais.Visi cia pagrinde technikos gerbejai,o technika buna skirtinga.Pagal metus laivas 1969 metu gamybos, tik galiu pasakyti--nereikia nuvertinti senu laivu,ju kokybe daugumoje lenkia naujus laivus,pradedant metalo kokybe bei asortimentu, sistemu patikimumu ir ju valdymu.
Klaipėda
Vartotojo avataras
Raimis
ekspertas
ekspertas
Pranešimai: 8588
Užsiregistravo: 09 Vas 2004, 11:24
Miestas: Alytus

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Raimis »

Ačiū, Andriau. Apie techniką, ypač tokią daugeliui neįprastą, visada įdomu išgirsti.
Forume rašome lietuviškai. :Lietuva: !!!
Vartotojo avataras
Guolis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 440
Užsiregistravo: 18 Bir 2009, 18:12

Re: pigi elektra arba kvailos mano sapalionės

Standartinė Guolis »

Na ir varikliu skyriu idomu pamatyt butu.