Jeigu susiduriate su problemomis ar neveikia funkcionalumas, praneškite administracijai.
Dėkojame už supratingumą.

M401 1954m. avantiūra

Projektų skyrelis skirtas informuoti apie konkrečius vykdomus ar pabaigtus restauracijos ar artimus restauracijai projektus, kuriuose matosi restauracijos ar tvarkymo eiga.

Moderatoriai: TVR, rcepa, Moderatoriai

Forumo taisyklės
III dalis. Projektai
1) Projektų skyrelis skirtas informuoti apie konkrečius vykdomus ar pabaigtus restauracijos ar artimus restauracijai projektus, kuriuose matosi restauracijos ar tvarkymo eiga.
2) Vienam projektui skirta viena tema. Temoje būtina pateikti nuotraukas, kuriose pateikiamas kompleksinis visos transporto priemonės tvarkymas.
3) Temos pavadinime turi matytis transporto priemonės pavadinimas ir pagaminimo metai.
4) Tema laikoma netinkama šiam skyreliui, jei iš vykdomo projekto matosi, kad technikai bus atliekami esminiai perdarymai, ar tai jau buvo padaryta. Esminiais perdarymais laikomi kėbulo, važiuoklės perdarymai, variklio pakeitimas, bei kiti pakeitimai, iš kurių akivaizdžiai matosi, kad transporto priemonė perdaryta.

Plačiau: Visos taisyklės
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Oi apie spalvą tai dar net negalvojau... Kitas dalykas, nežinau originalių kodų ir t.t.
Šiaip asmeniškai man gražiausia originali kaip ir buvusi tamsiai mėlyna. Gal kas domėjosi originaliomis spalvomis bei jų šiuolaikiniais atitikmenimis?

Na, bet dar iki dažymo, tai kaip keliais iki Maskvos :)
Vartotojo avataras
Geodezininkas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 25 Lap 2009, 22:22
Miestas: Kaunas

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė Geodezininkas »

Šaunu kad pats smėliuojat. Bet gal galėtumėt pasakyt kiek kainavo smėliapūtę susikonstruot ir visos kitos smėliavimo gruntavimo išlaidos? Klausiu nes domina ar susitaupo negu vežt kažkam tai padaryt.
Visi mirė iš juoko, o aš likau gyvas.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Ui, tik dabar pamačiau, kad nieko neatsakiau :)
Pabandykim paskaičiuoti:
- pati smėliabačkė susikonstruoti daug nekainuoja, priklauso už kiek rasite įsigyti balioną. Aš panaudojau jau turimą 40-50 litrų. Su kranais ir kitom smulmenom manau į kokį 100lt turėtumėt tilpti. Žinoma, neskaičiuojant darbo laiko...
- kompresorius. Čia jau ir sėkmės reikalas už kiek ir kaip pavyks nupirkti. Teko matyt ir po 400-500lt už veikiantį N.V. kompresorių. Mano atveju, 1 jau turėjau, dar kelis pirkau, iš dviejų sudėjau vieną gerą ir pan. Jei tik smėliuoti, galima atbulinių vožtuvų ir kitų smulkmenų nedėti. Su 2 N.V. kompresoriais smėliuojasi žymiai smagiau. Tegu su viskuo investuojame į oro tiekimą ~1500 lt. Žinoma, neskaičiuojant darbo laiko...
- pats smėlis. Savo atveju išbandžiau ir pirktinio, kvarcinio (0-0,4mm frakcija), ir savo pasiruošto iš ežero paplūdimio. Moskvitukui nusmėliuoti (labai apytiksliai) sunaudojau apie 500-650kg smėlio. Didžioji dalis nieko nekainavo, o ir smėliuojant skirtumo tarp abiejų smėlio variantų nelabai ir jutau... Taip, kad čia galima ir su 0lt prasiversti. Žinoma, neskaičiuojant darbo laiko...
- visos kitos smulkmenos kaip kazkokie tai kraneliai, šlangos, apsaugos ir dar ko prireikia, tebūnie ~150lt.
- gruntavimas. Čia jau kokio grunto norit. Aš sunaudojau 2x1,6l Novol epoksidinio grunto. 140lt.
Taigi, apibendrinant, sąmata ~1900lt.
Ar žinot kiek tokia paslauga kainuoja? Aš kažkaip nesidomėjau...

Mano motyvai visa tai darytis pačiam:
- tai darbas, mano nuomone, kuriam galima surinkti žinių ir gana greitai įgauti įgūdžių, kad padaryti pačiam. Pirkti paslaugas tikrai dar bus galima kitose srityse;
- smėliuoti, sergant šia liga, tikrai atsiranda ką, jei ne moskvičių, ar jo dalis, tai kokį motociklą ir t.t. Su pasiruošta įranga nusmėliuosit dar n moskvitukų. Ir vėl progresuojančios ligos simptomai :)
- man kaip lėtam darbininkui, nutolusiam nuo pagr. paslaugų centrų dažnai pririekia lankstumo. Labai sunku visas dalis paruošti ir vienu metu nuvežti smėliuoti. Vis tiek ką nors pamiršti :)
- Nesmėliuojant, atsiveria visos galimybės naudoti kitą pneumatinę įrangą, veržliarakčius, pačiam padažinėti ir t.t. Tikrai smagi galimybė (pilnau ją relizuoti reikia gal papildomo resyverio);

Geodezininkas rašė:Šaunu kad pats smėliuojat. Bet gal galėtumėt pasakyt kiek kainavo smėliapūtę susikonstruot ir visos kitos smėliavimo gruntavimo išlaidos? Klausiu nes domina ar susitaupo negu vežt kažkam tai padaryt.
Vartotojo avataras
Geodezininkas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 25 Lap 2009, 22:22
Miestas: Kaunas

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė Geodezininkas »

Domėjaus daugiau nei prieš metus tai kažkur kaina buvo berods 600-800 už rėmą su nugruntavimu.
Visi mirė iš juoko, o aš likau gyvas.
Vartotojo avataras
Lukas.
Forumo rėmėjas
Forumo rėmėjas
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 06 Geg 2010, 18:54
Miestas: Utena

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė Lukas. »

Geodezininkas rašė:Domėjaus daugiau nei prieš metus tai kažkur kaina buvo berods 600-800 už rėmą su nugruntavimu.


Čia už visą kebula? Kur čia taip? Ar dirba ten su ta pramonine smeliasrove? Pats domejausi, tai vienoj vietoje sakė jog padarytų tai už 3000, o tai tikrai yra nemažai. 800 visai pigu manyčiau.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Taigi, praėjo kokie metai nuo paskutinio įrašo :) Jau minėjau, kad šis projektas bus itin lėtas, praktika rodo, kad taip ir yra :)
Po pirmojo nusmėliavimo atsiradusias skyles lopiau, virinau. Taip pat gaminausi reikiamas dalis (daiktadėžę po vairuotojo užpakaliu).

Kadangi tai mano pirmoji virinimo patirtis (po Moskvituko įsigijau MIG aparatą), tai jei matote akivaizdaus broko - sakykit. Nesu buvęs jokiuose suvirintojų kursuose, viską bandau išmąstyti pats.

O buvo dvi probleminės vietos:
- kėbulo dalis po vairuotojo kojomis
- daiktadėžė
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Nu ir ką galvoju paimsiu šias vietas iš donoro. Oi deja, planas nesigavo :roll:

Teko lavinti šaltkalvystės įgūdžius :)
Kazkaip sunkiai bet išlanksčiau tą nelemtą kėbulo dalį.
Čia ji - pagaminta, įvirinta, nusmėliuota ir nugruntuota...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Toliau žaidimas tęsiamas su daiktadėže. Istorija panaši - niekur nepavyko rasti padorios, teko gaminti. Galvojau darysiu nuo "nulio", visą. Bet to dugne įlenkto X niekaip nepavyko padaryt. Ot, neturiu garaže jokio preso... Tai dugno "X" paėmiau iš senos dėžės, visa kita - "išraičiau"...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Va ir gavosi daiktadėžė :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vmantas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 06 Rgp 2009, 14:03

Re: M401 1954m. avantiūra

Standartinė vmantas »

Kadangi garažai užsnigti, užšalę ir sunkiai prieinami, tai šį savaitgalį nusmėliavau ir nugruntavau virintas vietas iš naujo.
Labai tikiuosi, kad virinimo darbus baigiau, prasidės špakliavimas :)

Gal kas galite paprotinti dėl tolimesnio darbų eiliškumo?
- gruntą sušiaušiu (240 ar pan. popieriumi?)
- ar reikia dar nuriebalinti? kuom?
- tepu glaistą, šveičiu (sausai?)
- sluoksnis purškiamo glaisto?
- vėl gruntas
- dažai.

O kaip dėl vietų, kurių neketinu glaistu lyginti? Pvz. dugnas, variklio skyrius ir pan. ką reiktų ant dabar esamo epo grunto purkšti?

Dėkui už patarimus!
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.