Besidomėdamas alavavimo darbais radau informacijos, kad kai kuriais atvejais, prieš padengiant skardą prisodrintu fliusu, pirmiausia paviršius nutepamas fosforo rūgštimi. Pradėjau domėtis daugiau ir štai ką radau:
Fosforo rūgštis arba ortofosforo rūgštis yra neorganinė rūgštis, cheminė formulė – H3PO4. Gryna rūgštis yra kietos būsenos ir baltos spalvos, lydosi 42,35 °C temperatūroje, suformuodama bespalvį skystį. Tačiau dažniausiai naudojamas 85 % vandeninis tirpalas.
Fosforo rūgštimi apdorojami metalai jų koroziniam atsparumui didinti, taip pat pašalinti rūdims.
Fosforo rūgštis naudojama ir maisto pramonėje: mėsos konservavimui, kepimo miltelių, sūrių gamybai, vaisvandenių rūgštinimui.
Rūgštis naudojama stomatologijoje apnašų ėsdinimui ant dantų paviršių ar ertmėse, kur bus plombuojama ar naudojami kiti dantų įtaisai. Fosforo rūgštis naudojama kaip katalizatorius aspirino sintezėje.
Informacija iš Wikipedijos. Štai kodėl kola išplauna radiatorių

Dirbdamas su "Volvo", feno ir grandyklės pagalba nuvaliau vieną galinį sparną ir pastebėjau, kad skardos paviršius išmargintas melsvais nubėgimais, lyg būtų kokia rūgštimi aplietas (vėliau įdėsiu nuotrauką). Buvo net kilusi mintis, kad fenas įkaitina iki mėlynumo. Dabar galvoju, kad prieš gruntuojant, visgi paviršius būdavo apdirbamas fosforo rūgštimi.
Giliau parūdijusį metalą labai sunku nuvalyti taip, kad galima būtų be vargo alavuoti - galvoju, kad fosforo rūgštis galėtų būti išeitis giluminėms rūdims išėsdinti. Gal atsiras daugiau besidominčių ir pasidalins savo žiniomis su visais.