Puslapis 11

Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 19 Rgs 2012, 23:06
Raimis
Radau tokį „receptą“ (kalba netaisyta):
Берем коробку артефактных болтов с клеймом DCPD (Dodge/Chrysler/Plymouth/Desoto) с героически погибшего в Курляндии грузовика, успевшего за 70 лет в лесу слиться с природой.
Покупаем в Максиме 2 Х 500 граммовых упаковки лимонной кислоты для выпечки и одну 500 граммовую упаковку соды. Жене ничего не отдаем.
Наливаем в тазик воды. Высыпаем туда кислоту. Именно в такой последовательности, а не наоборот, блядь!!!
Кидаем туда болты.
Через сутки наливаем в другой таз воду и всыпаем туда соду.
Сразу же кидаем туда болты, чтобы они не были на воздухе не секунды.
Досыпаем соду пока в тазике не перестанет шипеть.
Через 10 минут остаем чистые красивые болтики.
Покупаем жене духи или какую нибудь еще фигню, обьяснив что все эти делается во благо науки.

Если не жадничать и взять билет на Ванессу Мей то можно на кухне поставить кипятиться моторное масло и сделать на нем воронение.

Jūsų nuomone- tai veiks? Jei taip, labai patrauklu, nes priemonės- pačios paprasčiausios.

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 00:24
blazas
Esu bandęs valyt rūdis su acto rūgštim(maždaug 10-15%,dariau iš akies koncentraciją)-veikia,tai ir su citrinos,manau,veikia.Soda vėliau neutralizuoja rūgšties likučius.Tolimesnio proceso (su tepalu)-nebandžiau.

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 01:01
sss
Visai neseniai teko rūdis šalint nuo varžtų... Turėjom šiek tiek azoto rūgšties - veikia gan greitai ir efektyviai, deja greitai ji pasibaigė (varžtų daug)... Tada pirkom druskos rūgšties - veikia ilgiau nei azoto, bet geriau negu nieko... Gal kas turi įdėjų kaip išlaikyti taip nušveistus varžtus kad jie vėl nesurūdytų savaitės bėgyje, kol sulauks eilės cinkavimui?

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 06:54
kisa
Pati saugiausia varžtų atžvilgiu-ortofosforo rūgstis. Aišku, neutralizuot reikia,
Bandytos seniai seniai visos stadijos, dar ir dabar mėtos kažkur pora dailių varžtų

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 07:55
Fon
Jeigu kalba apie varžtus , tai paprasčiausia :

Pirma stadija - Druskos rūgštis (ėsdinimas)
Antra stadija - Natrio šarmas - neutralizacija
Trečia stadija - laikymas tepale iki Ketvirtos stadijos - padengimo (cinkavimas , juodinimas)

Juokingiausia , kad galvanika visvien prasideda nuo rūgšties :D

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 12:19
virgas
Raimis rašė:Jūsų nuomone- tai veiks?
Veiks. Apskritai, profesionalios restauracijos darbuose naudojamos silpnos, organinės rūgštys: acto, citrinų, rūgštynių (oksalo). Procesas ilgesnis, bet mažesnė rizika pakenkti apdorojamą daiktą. Agresyvios neorganinės rūgštys labiau mėgstamos nekantrių mėgėjų.

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 17:20
kisa
Jei tamstos labiau domėtųsi chemija, žinotų, kad ta pati ortofosforo rūgįštis priklauso silpnai disocijuotų rūgščių grupei. ;) Ir nieko čia tokio, kad ji neorganinė, jos gaut lengviau ir paprasčiau dirbt. Ir nekantrumas čia niekuo dėtas

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 22:51
boolidas
Visada esdinu su druskos rugstimi. Nekantrumas cia tikrai niekuo detas. Jei detale isrudyjus tai tu jos su bet kokia rugstim esdindamas neissaugosi. Nereikia palikti detaliu metam rugstyje ir tiek. Per nakti paliktom detalem tikrai nieko neatsitikt. Isbandyta. Reik tik su sepeteliu kokiu vis pavalyti esdinamas detales , kad gilesnes rudys nusiesdintu.

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 20 Rgs 2012, 23:46
viktoras
na, su tepalu atlikti "voronenije" tai senas metodas. Sakykim, suvirinimo metu, jei dar neataušusią siūlę patepsit "otrabotke", tai jin ilgiau išliks nesurūdijusi. Aplamai "voronenije" tai toks žymiai blogesnis negu "černenije" ar cinkavimas apsaugos metodas nuo korozijos, bet vis gi geriau negu nieko.

Re: Smulkių detalių valymas nuo rūdžių

Parašytas: 21 Rgs 2012, 00:41
blazas
Jeigu norit restauruot kažkokias detales,jos stipriai parūdiję bet dar neperrūdiję kiaurai-geriau ėsdinti organinėmis rūgštimis.Neorganinės rūgštys(druskos,ortofosforo arba jų mišinys) dažniausiai yra naudojamos kaip paruošimo operacija prieš dengiant apsauginėmis,dekoratyvinėmis(galvanikoje) ir kitokiomis(pvz. prieš dažant) dangomis.Čia ne toks svarbus paprastai būna tikslumas ir smulkmenos(aišku,visko būna) kaip restauravime,bet nekantrumas(kaip minėjo gerb. Virgas) čia niekuo dėtas.Beje,galvanikoje viskas prasideda ne nuo ėsdinimo(rūgštyje),o nuo nuriebalinimo (šarmo-dažniausiai natrio,su įvairiais priedais-tirpale).Azoto r. plieno ėsdimimui beveik nenaudojama,tai daugiau spalvotųjų metalų ėsdinimo vonių "ingredientas".